1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

En çok hangi iPhone 14 modeli üretilecek?

En çok hangi iPhone 14 modeli üretilecek?
0

En çok hangi iPhone 14 modeli üretilecek?

Apple yakın vakitte yeni iPhone 14 modelini tanıtacak. Uzun vakittir merakla beklenen modeller birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Şirket, rastgele bir tedarik düşüncesi çekmemek için tedarikçilerine üretim için siparişleri çok daha evvelce vermiş durumda. Pekala en çok hangi iPhone 14 versiyonundan üretilecek?

Apple’ın gözdesi iPhone 14 Pro Max olacak

Yakında tanıtılacak olan akıllı telefonlarda büyük değişikliklerin birçoklarının Phone 14 yerine iPhone 14 Pro’da olacağını göreceğiz. Görünüşe nazaran Apple, sahip olduğu daha güzel özellikler ile birlikte satışların Pro takısı alan modellere yanlışsız kaymasını planlıyor.

Apple’ın iPhone 14 serisinde kullanılan ekran panellerinin üretim ve sevkiyat bilgileri, Apple’ın sonbaharda iPhone 14 Pro modellerine yüksek talep beklediğini gösteriyor. Buna nazaran tedarikçiler daha çok Pro modelleri için ekran panelleri üretmeye odaklanmış durumda.

en cok hangi iphone 14 modeli uretilecek 0

DSCC’den analistçi Ross Young, Apple’ın iPhone 14 üretimine yönelik datalarını paylaştı. Buna nazaran analistçi Apple’ın ürettiği panellerin yaklaşık yüzde 29’inin iPhone 14 Pro Max için olduğunu ortaya koydu. Öbür yandan iPhone 14 ve iPhone 14 Pro ekran panellerinden yüzde 26 oranında üretilmiş durumda. iPhone 14 Max ise yüzde 19 ile son sırada.

Bu bilgiler ışığında üretim konusunda çoğunluğu iPhone 14 Pro Max’in oluşturacağını söyleyebiliriz. Apple, büyük ekran ve daha üst seviye özelliklerle birlikte iPhone 14 Pro Max’in en çok talebi göreceğine inanıyor. Başka yandan yalnızca tek başına büyük ekranın ise Apple kullanıcıları için kâfi gelmeyeceği kanısında.

en cok hangi iphone 14 modeli uretilecek 1 QhZT9q8P

iPhone 14 hakkında şimdiye kadar olan söylentiler, standart iPhone 14 modellerinin Pro versiyonlar kadar yeni özellikler barındırmayacağını ortaya koyuyor. Bu iki versiyon ortasındaki en büyük fark ise iPhone 14’ler iPhone 13‘lerde de kullanılan A15 işlemcilerle gelirken, Pro versiyonlar yeni A16 işlemcilere sahip olacak.

Diğer yandan Pro modellerin ekranında ‘delik ve hap’ görünümlü tasarım yer alacak. Standart versiyonlarda ise uzun vakittir gördüğümüz çentikli tasarım ile yola devam edilecek. Daha geniş açılı kamera sensörü de yeniden Pro modellerde karşımıza çıkacak.

Apple, yeni akıllı telefonlarında Pro versiyonlar ile öteki modeller ortasındaki çizgiyi daha net bir biçimde çizmek istiyor üzere görünüyor. Pekala siz hangi iPhone modelini tercih edersiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla