İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

En İyi 6 Javascript Grafik Kitaplığı

En İyi 6 Javascript Grafik Kitaplığı
+ - 0

JavaScript Grafik Kitaplığı, JavaScript kullanarak verileri kolayca görselleştirmenize yardımcı olur. JavaScript, dinamik ve etkileşimli web siteleri geliştirmek için kullanılan bir programlama dilidir. Dünyada 1.8 Milyardan fazla web sitesi var ve bunların %95’inde JavaScript kullanılıyor. Javascript geliştiricisi olarak ihtiyacınız olan en iyi ve kullanışlı Grafik Kitaplıklarını derledim. 

ChartJS

Basit, temiz ve ilgi çekici HTML5 tabanlı JavaScript çizelgeleri. Chart.js, web sitenize ücretsiz olarak animasyonlu, etkileşimli grafikler eklemenin kolay bir yoludur. JavaScript kullanarak verileri kolayca görselleştirmenize yardımcı olan, açık kaynaklı bir kitaplıktır.

chartjs

https://www.chartjs.org/

 

 

Data Driven Documents (D3)

D3.js, web tarayıcılarında dinamik, etkileşimli veri görselleştirmeleri üretmek için bir JavaScript kitaplığıdır. Ölçeklenebilir Vektör Grafikleri, HTML5 ve Basamaklı Stil Sayfaları standartlarını kullanır.

d3js

https://d3js.org/

 

Google Charts

Google Charts, kullanıcı tarafından sağlanan bilgilerden grafik çizelgeler oluşturan etkileşimli bir Web hizmetidir. Kullanıcı, bir Web sayfasında gömülü JavaScript’te ifade edilen verileri ve bir biçimlendirme belirtimini sağlar; yanıt olarak hizmet, grafiğin bir görüntüsünü gönderir.

google chart

https://developers.google.com/chart

 

ApexCharts.Js

ApexCharts, geliştiricilerin web sayfaları için güzel ve etkileşimli görselleştirmeler oluşturmasına yardımcı olan ücretsiz ve açık kaynaklı modern bir grafik kitaplığıdır. Bu kitaplık, basit API ve 100’den fazla kullanıma hazır örnekle etkileşimli veri görselleştirmeleri oluşturmanıza olanak tanır.

ApexCharts

 

Chartist

Chartist JS, pek çok veri türünü görselleştirmenin basit ve esnek bir yoludur, basit duyarlı grafikler oluşturmak için geliştirilmiştir.

chartist

https://gionkunz.github.io/chartist-js/

 

G2Plot

G2Plot, grafiklerin gramerini temel alan etkileşimli ve duyarlı bir grafik kitaplığıdır. g2plot’un duyarlı yeteneği, grafiğinizin herhangi bir görüntüleme alanında ve veri durumunda okunabilirliğini garanti eder.

Javascript grafik kitaplığı
Javascript grafik kitaplığı

https://g2plot.antv.vision/

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla