1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

En iyi ücretsiz VPN programları – 2022

En iyi ücretsiz VPN programları – 2022
0

En iyi ücretsiz VPN programları – 2022

Sanal Özel Ağ (VPN), şifreli bir ilişki aracılığıyla internette anonim olarak gezinmenizi mümkün kılar. Lakin birçok VPN uygulaması, ağlarını kullanmak için kullanıcılarından aylık fiyat ister. Pekala 2022 yılı için en uygun fiyatsız VPN programları nelerdir?

Ücretsiz VPN uygulamaları (Android, iOS, Windows ve Mac)

VPN’ler, kullanıcıların özel ağlara bağlanmasına müsaade veren bir teknolojidir. Engellenen yahut sansürlenen web sitelerine ve hizmetlere erişmek için tercih edilir. Ayrıyeten internette anonim olarak gezinmeye müsaade verir. Ancak en tanınan VPN uygulamaları muhakkak bir fiyat karşılığında sunulur.

en iyi ucretsiz vpn programlari 2022 0 wi3ZCgvw

Ücretsiz VPN seçerken dikkat etmeniz gereken birinci kriter, direkt yahut dolaylı yoldan abonelik maliyetlerinin olmamasıdır. Ayrıyeten VPN’lerin müşteri bilgilerini üçüncü taraflara satmaması da kıymetlidir. Listemizde en güzel fiyatsız VPN uygulamaları şu halde sıralandı:

  • Proton VPN
  • PrivadoVPN
  • Windscribe
  • TunnelBear
  • Atlas VPN

Proton VPN

Proton VPN’in fiyatsız sürümünde bilgi yahut sürat hududu yok. Öteki fiyatsız VPN hizmetleriyle karşılaştırıldığında bu kıymetli bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Proton VPN’in bir öteki artısı ise tüm platformlarda bulunması oldu. Uygulamayı Mac, Windows, Android, iOS ve Linux’ta kullanabilirsiniz.

Proton VPN ağlarında sürat sonu olmamasına karşın, ilişki suratı vakit zaman hayli yavaşlayabilir. Yalnızca üç adet sunucu pozisyonu olduğu için kullanıcı sayısına bağlı olarak temas suratında düşüşler yaşanabilir.

en iyi ucretsiz vpn programlari 2022 1 tPf1Lg3G

PrivadoVPN

Gizliliğinizi müdafaayı vaat eden PrivadoVPN; Windows, Mac, iOS ve Android’de bulunuyor. Hizmet, aylık 10 GB bilgi limiti dahilinde kaldığınız sürece sınırsız sürat sunar. Aylık data hakkınızı kullandıktan sonra da uygulamayı kullanabilirsiniz, lakin tek bir sunucu temas noktası ve 1 Mbit süratle sonlu olduğunuzu hatırlatalım.

Dokuz farklı ülkede 13 sunucuya sahip olan PrivadoVPN; Netflix, Disney+ üzere yayın hizmetlerinde problemsiz bir tecrübe yaşatıyor. Süratli ve kullanımı kolay olan bu uygulamayı anonim olarak gezinmek için tercih edebilirsiniz.

en iyi ucretsiz vpn programlari 2022 2 3tSfECLj

Windscribe

Üst seviye güvenlik tedbirlerine sahip olan Windscribe, son yılların dikkat çeken VPN uygulamalarından biri olmayı başardı. Windscribe, fiyatsız paketi için dünya çapında farklı ülkelere yayılmış 11 sunucuya yer veriyor.

Windscribe’ın aylık 2 GB data limiti bulunuyor. Fakat e-posta adresi ile giriş yapar ve doğrularsanız ayda 10 GB’a kadar kullanabilirsiniz. Aylık fazladan 5 GB bilgi almak için Windsribe hakkında Twitter’dan paylaşım yapabilirsiniz.

en iyi ucretsiz vpn programlari 2022 3 NjiZZBtz

TunnelBear

Ücretsiz VPN arayan kullanıcıların yıllardır kullandığı tanınan seçeneklerden biri de TunnelBear’dir. Kolay bir arayüze sahip olan hizmet, hem tarayıcı eklentisi olarak hem de uygulama üzerinden kullanılabilir.

TunnelBear’ın fiyatsız sürümü sürat hududuna sahip değildir ve fiyatsız seçeneğinde 20’den fazla sunucuya yer verir. Lakin ayda sırf 500 MB üzere epey düşük bir bilgi kısıtlaması sahip ve bu, birden fazla kullanıcının günlük internet tüketimi için kâfi değil.

en iyi ucretsiz vpn programlari 2022 4

Atlas VPN

Windows, Android, MacOS ve iOS için kullanılabilir olan Atlas VPN, fiyatsız seçeneğinde avantajlı özelliklere sahip. 3 farklı ülkede sunucu ağına sahip olan hizmet, aylık 10 GB bilgi kullanmanıza müsaade verir. Atlas VPN’nin fiyatsız sunucuları P2P etkinliğini takviyeler. Hizmetin güvenlik ve günlük kaydı uygulamaları, evrak paylaşırken anonim kalmanızı sağlar.

Peki, siz fiyatsız VPN programları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla