İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Donanım

Ethereum’un pay ispatı testleri yakında tamamlanıyor

Ethereum’un pay ispatı testleri yakında tamamlanıyor
+ - 0

Ethereum
Ethereum

Ekran kartı dalında stok dertlerine sebep olan tanınan kripto ünitesi Ethereum‘un, yakında Proof of Work (İş Kanıtı) modelinden Proof of stake (Hisse Kanıtı) modeline geçiş yapması bekleniyor. Bildirilenlere nazaran, bu hafta gerçekleştirilen Web3 etkinliğinde Haziran ayında tamamlanması beklenen fakat ertelenen geçiş hakkında kıymetli ayrıntılar ortaya çıktı.

Tarih verildi

Düzenlenen etkinlikte ”Merge” olarak isimlendirilen yeni geçişin Ağustos ayında tamamlanacağını söyleyen Ethereum geliştiricisi Preston Van Loon, ”son testlerin önümüzdeki birkaç hafta içerisinde sona ereceğini” lisana getirdi. Bununla birlikte yeni Pay İspatı modelinin kripto para ünitesi için kullanılan enerjiyi düşürmesi ve ekran kartı tedarik problemlerini ortadan kaldırması bekleniyor.

Ethereum gelirleri düşüyor

1 ay evvel eklendi

Belirtilen tarih her ne kadar kısa bir vakit olsa da Ethereum’un epey uzun bir test etabından geçtiğini söyleyebiliriz. Günümüzde ekran kartı dalında yaşanan stok problemleri yavaş yavaş sona ermeye başlarken, Ethereum 2.0 sektörün tekrar eski haline dönmesine yol açabilir.

  • Anasayfa
  • Hayat
  • Kripto Para Haberleri
  • Ethereum’un yeni güncellemesinde son basamağa geçildi

Kaynak: Forumdonanımhaber

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla