1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Facebook, gelir elde etmenin yeni yolunu paylaştı! İşte o yöntem

Facebook, gelir elde etmenin yeni yolunu paylaştı! İşte o yöntem
+ - 0

Facebook, gelir elde etmenin yeni yolunu paylaştı! İşte o yöntem

Sosyal medya uygulamaları ortasındaki rekabet gün geçtikçe artıyor. Platformların birbirlerine benzeri özellikler getirmeleri ve böylece benzeri özellikler taşımaları işleri daha da çıkmaza sürüyor. Son olarak Facebook, içerik üreticilerinin lisanslı müzikli videolar ile para kazanmalarını sağlayacak.

Program, ‘Music Revenue Sharing’ ismiyle ortaya çıktı

Pazartesi günü Meta, bir blog yazısı aracılığıyla Facebook’taki içerik oluşturucuların lisanslı müzik kullanarak oluşturdukları görüntülerle para kazanabileceğini duyurdu. Bu proje, ‘Music Revenue Sharing‘ ismiyle yer aldı.

facebook gelir elde etmenin yeni yolunu paylasti iste o yontem 0 sW6dTcmj

Şimdiye kadar Facebook’taki içerik üreticileri, görüntülerinde lisanslı müzik kullanıyordu. Fakat, bu görüntülerden rastgele bir gelir elde etmiyorlardı. Yeni gelen sistemle birlikte bu durum değişecek üzere görünüyor.

Açıklamaya nazaran bu programa katılmak için birtakım uygunluk kaidesi ve kuralları yer alıyor. Bu kurallar şu biçimde:

  • Videolar en az 60 saniye uzunluğunda olmalı.
  • Uygun görüntüler Facebook Sayfası‘nda yayınlanacak.
  • İçerik oluşturucular, Facebook’un Lisanslı Müzik kitaplığı‘ndan bir müzik seçenek. Bu kitaplığa İçerik Stüdyosu’ndan erişmek mümkün.

Facebook’un uygun gördüğü müzikler ortasında Post Malone, Tove Love, Grupo La Cumbia, Bicep ve Leah Kate gibi sanatkarların tanınan müzikleri var. Bu sistemi kullanan üreticilerin hem yayın için hem de para kazanma için bu koşulları taşıması gerekiyor. Tıpkı vakitte içerik oluşturucuları, uygun olan videolardan yüzde 20 gelir hissesi elde edecek. Geri kalanını ise müzik hakları sahipleri ve Meta‘yla paylaşacak.

facebook gelir elde etmenin yeni yolunu paylasti iste o yontem 1

İlk olarak ABD’de kullanımda olan bu özelliğin önümüzdeki aylarda öteki ülkelerde de kullanımda olması bekleniyor. Ayrıyeten şirket, Lisanslı Müzik kitaplığını genişletmeyi amaçlıyor. Bunun için de müzik ortaklarıyla çalışmalara devam edeceklerini açıkladı.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Facebook müzikli görüntü sistemi tesirli olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla