1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Facebook Messenger baş karışıklıklarını ortadan kaldırıyor!

Facebook Messenger baş karışıklıklarını ortadan kaldırıyor!
0

Meta, Facebook Messenger uygulamasına büyük bir ehemmiyet veriyor. Uygulamanın sesli ve imajlı arama özelliklerini geliştirmek isteyen şirket, yeni bir güncelleme getirdi. Yeni güncelleme ile birlikte Facebook Messenger’ın kullanımının kolaylaştırılması hedefleniyor.

Messenger yeni güncelleme ile artık daha kullanışlı

Uygulamada bundan bu türlü tüm aramaları bir ortada gösteren yeni bir sekme yer alacak. Yeni “Aramalar (Calls)” sekmesi, tüm sesli ve manzaralı aramalarınızı tek bir yerde toplayarak kullanım kolaylığı sunacak. Yeni özellik Android ve iOS aygıtlarda Messenger uygulamasındaki “Sohbetler” kısmının çabucak yanında yer alacak.

Yeni özellik, karşılıksız aramalar dahil, yaptığınız yahut aldığınız her aramayı görüntülemenize imkan sağlıyor. Yeni sekme sesli ve manzaralı arama sekmelerinin yanı sıra bireylerinizin bir listesini de içerisinde barındırıyor. Böylelikle aramak istediğiniz şahsa ulaşmak daha kolay olacak.

facebook messenger bas karisikliklarini ortadan kaldiriyor 0 LgtBylMP

Facebook Messenger, tüm aramalarınızı özel bir “Aramalar” sekmesinde birleştirerek bir öbür Meta uygulaması olan WhatsApp’ın ayak izlerini takip etmiş oldu. WhatsApp‘ın arama özelliği ve aramalar kısmı uzun müddettir kullanılıyor. Messenger da bu yeni sekme ile aramaları çok daha kolay hâle getirme niyetinde.

Dünyada genel olarak epeyce tanınan olan Facebook Messenger‘ın şimdiye kadar aramaları tek bir yerde toplamamış olması epey şaşırtan. Daha evvel arama özelliğini kullanmak için, aramak istediğiniz kişi ile sohbet penceresini açmanız gerekiyordu.

facebook messenger bas karisikliklarini ortadan kaldiriyor 1 CRYTjJNq

Meta, Messenger’da her gün dünya çapında 300 milyondan fazla sesli ve manzaralı arama yapıldığını açıkladı. Hâl bu türlü iken gelen yeni sekme ile uygulamanın yalnızca iletileşmek için kullanılmadığı daha net bir biçimde ortaya konmuş oldu.

Bakalım yeni güncelleme Facebook Messenger uygulamasındaki sesli ve manzaralı arama sayısına olumlu yansıyacak mı? Siz Messenger’ın yeni sekmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla