İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Facebook şimdi de Discord’u kopyaladı! İşte yeni tasarım

Facebook şimdi de Discord’u kopyaladı! İşte yeni tasarım
+ - 0

Facebook şimdi de Discord’u kopyaladı! İşte yeni tasarım

Meta’ya ait sosyal medya uygulamalarının (Facebook ve Instagram), TikTok’u kopyalamaya başlayacağını zaten biliyorduk. Sosyal medya devi şimdi de Facebook için Discord’a benzeyen bir tasarıma geçiş yapmak istiyor. Facebook grupları için ortaya çıkan görüntü, Discord’a benzeyen bir kenar çubuğu kullanacağını gösteriyor.

Facebook gruplar sil baştan: Sesli oda, kanallar ve gönderi

Discord kullanan kişilerin yıllardır aşina olduğu kenar çubuğu nihayet Facebook’a da geliyor. Meta tarafından paylaşılan test görselleri, Facebook gruplarının sol tarafta aşağı hizalı bir şekilde sıralanacağını gösteriyor. Meta’nın Discord’un logosunda yer alan mor rengini tercih etmesi bu benzerliği daha çok artırıyor.

facebook simdi de discordu kopyaladi iste yeni tasarim 0

Meta’nın yeni Facebook tasarımıyla ilgili paylaştığı test görüntüsü, her grubun simgesinin yuvarlatılmış kenarlara sahip şekilde solda sıralanacağını ortaya koydu. Yeni arayüz, Discord ve Slack’te olduğu gibi, konuşmaları ve grupları tek bir kenar çubuğunda hizalayacak.

Sola yaslanmış kenar çubuğu menüsünde gruplar, Messenger sohbetleri ve etkinlikler gibi birden çok özellik arasında gezinmek daha kolay olacak. Ayrıca yine Discord’a benzer şekilde grupları en üste sabitlemek mümkün.

Aslında Facebook’un yeni tasarımla birlikte grupların işlevini değiştirdiğini söyleyebiliriz. Tek bir grup içerisinde kanallar, sohbet odaları, sesli odalar veya klasik grup özelliği olarak gönderi paylaşma fırsatı sunulacak. Gönderi paylaşma haricinde diğer tüm özelliklerin Discord’da bulunduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Tüm bu tasarım değişiklikleri, Facebook’un “TikTok’un izinden gideceğini” açıklamasından sonra geldi. Facebook tarafından yakın zamanda paylaşılacak güncelleme, Meta’nın tüm rakipleriyle yeniden rekabete girmesini mümkün kılacak.

facebook simdi de discordu kopyaladi iste yeni tasarim 1 QymgwfEn

Meta tarafından paylaşılan ekran görüntüsündeki tasarımlar şimdilik belirli bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılabiliyor. Fakat Facebook sözcüsü verdiği demeçte, yeni grupların önümüzdeki aylarda herkese açık olacağını söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla