İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Facebook Tek Hesap ile Çoklu Profil Desteği Sunacak

Facebook Tek Hesap ile Çoklu Profil Desteği Sunacak
+ - 0

Facebook Tek Hesap ile Çoklu Profil Desteği Sunacak

Bildiğiniz üzere Facebook yalnızca tek bir hesap ile tek bir profile sahip olmanıza izin veriyor. Öte yandan Facebook tarafından yakında kullanıcıların aynı hesabı kullanarak çoklu profil oluşturmasına izin verecek yeni bir özelliğin test edildiği ortaya çıktı. Sosyal medya şirketi böylece insanların etkileşimde bulunmak istedikleri gruplara göre farklı profillere sahip olmalarına izin vermeyi sağlanmak istiyor. Örneğin, bu özellik arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınız için özel bir profile sahip olmanızı sağlayarak hiçbirinin aynı profilde bulunmadığından emin olmanızı sağlamış olacak.

TechCrunch‘a göre Facebook, yeni özellikle “insanların deneyimlerini ilgi alanlarına ve ilişkilere göre uyarlamalarına yardımcı olmayı” hedefliyor. Şirket şu anda bu özelliği az sayıda kişiyle test ediyor. Kullanıcıların tek bir hesapta en fazla beş profil oluşturabileceğini de belirtelim.

Her profilin farklı bir kullanıcı adı ve profil adına sahip olmasına izin verilecek. Öte yandan gerçek profilinizin gerçek adınızla ilişkilendirilmiş olması gerekecek. Ayrıca kötüye kullanımdan kaçınmak için yeni profillerin tüm şirket politikalarına tabi olacağını ekleyelim.

Ek profiller, gerçek profilinizle yapabileceğiniz hemen hemen her şeyi yapmanıza izin verse de sınırlamalar da olacak. Mesela sayfa oluşturma ve birleştirme gibi özellikler sadece ana profillerle gerçekleştirilebilecek.

Yeni özelliğin herkes için ne zaman sunulacağı ise merak konusu.

kaynak : Technopat.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla