1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Facebook ünlülerden gelen spamlarla dolup taşıyor!

Facebook ünlülerden gelen spamlarla dolup taşıyor!
0

Facebook ünlülerden gelen spamlarla dolup taşıyor!

Facebook şu anda kullanıcı anasayfalarını ünlü hesapların sonsuz gönderileri ile dolduran tuhaf bir kusur ile karşı karşıya. Toplumsal medya ağını kullanmaya çalışan birden fazla kişi birebir sorunu yaşıyor. Kullanıcıların anasayfaları; Lady Gaga, Nirvana ve The Beatles üzere ünlü sanatkarlara gönderilen paylaşımlar ile dolup taşıyor.

Facebook kullanıcıları büyük bir sorun ile karşı karşıya

Bazı kullanıcılar ise bu yanılgıdan yararlanmış durumda. Yaptıkları paylaşımların birçok beşere ulaşacağını anlayan şahıslar, ünlülere çeşitli ‘meme’ler göndermiş durumda. Öteki yandan, PayPal bağış ilişkilerini spam olarak göndererek yahut kripto para ünitesi projelerini tanıtarak bu durumu ekonomik avantaja çevirmek isteyen şahıslar de mevcut.

Bu sorunun ise şu anda tüm bölgelerde yer almadığı söyleniyor. ABD’li kullanıcıların gece geç saatlerden itibaren Facebook’ta yaşanan spam sıkıntısını bildirdikleri kaydedildi. Meta’nın resmi sitesinde ise rastgele bir sıkıntıdan bahsedilmiyor. Meta’dan kısa müddette açıklama yapması bekleniyor.

Şu anda ise sorun çözülmüş üzere görünüyor. Fakat toplumsal medya uzun mühlet bu problemle uğraşacağa benziyor. Birçok kullanıcı bilhassa makus niyetli şahısların spam iletileri ile karşı karşıya kaldı. Bu süreçte birtakım bireylerin PayPal hesapları ya da kripto projeleri üzerinden dolandırılmış olabileceği konuşuluyor.

Diğer yandan kimi bireyler ise daha fazla şahsa ulaşmak ismine ünlülerin hesaplarında çeşitli paylaşımlar yapmış durumda. Birçok ünlü hesaptan gelen ve dikkat alımlı halde oluşturulan bu içerikler Facebook kullanıcılarının epey canını sıkmış durumda.

Henüz Facebook cephesinden de bu husus hakkında bir yorum yapılmış değil. Resmi bir açıklama yapıldığında sizleri tekrar buradan bilgilendireceğiz. Pekala siz Facebook’ta yaşanan spam sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla