1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Fenomenler üzgün: Instagram, öykü sayısını kısıtlayacak!

Fenomenler üzgün: Instagram, öykü sayısını kısıtlayacak!
+ - 0

Toplumsal medya devi Instagram, içerik üreticilerini üzecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Platform, arka arda kıssa paylaşan kullanıcılarının izlenimlerini azaltacak “Hikaye Kısıtlama” işlevini test etmeye başladı. Yeni özellik, arka arda kıssa paylaşımı yapan hesapların izlenimlerini azaltırken meraklı kullanıcılarını da yeni buton yüzünden bir ölçü yoracak. Pekala, Instagram ‘ın Kıssa Kısıtlama özelliği nasıl çalışacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Instagram Kıssa Kısıtlama özelliği, yeni bir buton da getiriyor!

Toplumsal medya devi Instagram, üç adetten fazla öykü paylaşan kullanıcılarının paylaşımlarını artık arka geriye göstermeyecek. Platform, üç adet öyküden sonra devamını izlemek isteyen kullanıcılar için “Tümünü Göster” isimli bir seçenek sunacak.

Instagram, şu anda kullanıcılarının arka arda 100 adet öykü paylaşmasına müsaade veriyor. Yeni özelliğe karşın bu sayı tıpkı kalsa da üç öyküden sonrası için Tümünü Göster butonuna dokunmak gerekecek ya da otomatik olarak bir sonraki kişinin öykülerine atlayacak. Bu halde rastgele bir kullanıcının paylaştığı dördüncü kıssanın izlenme sayısı da düşük sayıda olacak.

fenomenler uzgun instagram oyku sayisini kisitlayacak 0 SKumyaew

İçerik üreticilerini üzmesi beklenen Instagram ‘ın yeni Öykü Kısıtlama özelliği, birtakım kullanıcılar tarafından da epeyce sevileceği iddia ediliyor. Zira çok fazla art geriye kıssa paylaşımı yapan kullanıcılar, bazen takipçilerini rahatsız ediyor.

Karınca görünümü isimli kıssa paylaşımı görmek istemeyen kullanıcılar, hesapları sessize alabiliyor. Bir hesabı sessize almak için öyküsünün üzerine tıklayarak Sessize Al butonuna tıklamak kâfi. Şimdi test etabında olan Instagram Öykü Kısıtlama özelliğinin ne vakit geleceği ise bilinmeyen durumda.

fenomenler uzgun instagram oyku sayisini kisitlayacak 1 X1XWCLX6

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram’ın şimdi test basamağında olan Kıssaları Kısıtlama özelliği sizce gerekli miydi? Niyetlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla