İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Futbol Kulübü RCD Espanyol, Bitcoin ve Kripto Paralarla Ödeme Kabul Eden Birinci İspanyol Kulübü Olacak

Futbol Kulübü RCD Espanyol, Bitcoin ve Kripto Paralarla Ödeme Kabul Eden Birinci İspanyol Kulübü Olacak
+ - 0

RCD Espanyol, Crypto Snack ile bir ortaya gelerek taraftarların kripto parayla bilet satın almasına müsaade vermeye başlıyor.

İspanya, Katalonya merkezli futbol kulübü, taraftarların çeşitli kripto para üniteleriyle maç biletleri, eserler ve yiyecek- içecek satın almalarını sağlayacak. Teklif, La Liga’nın gelecek döneminin başlamasıyla (Ağustos 2022) geçerli olacak.

Dijital varlıklar ve futbol sanayisi, geçtiğimiz birkaç ay içinde nispeten güçlü bir bağ kurdu. Dünyanın her yerinden çok sayıda kulüp, kripto şirketleriyle iştirakler duyurdu, borsaları sponsor olarak tanıttı yahut varlık sınıfını bir ödeme tekniği olarak kabul etti.

Bununla birlikte, La Liga şimdi kesime bu kadar ağır bir halde dahil olmadı. Bir basın açıklamasına nazaran, bu trend, RCD Espanyol’un taraftarlarına maçlar sırasında bilet, yiyecek ve içecekleri Bitcoin ve başka dijital varlıklarda satın almalarına müsaade vereceği bu yaz değişmek üzere. Bunu yapmak için kulüp, Barselona ve Estonya merkezli bir finansal uygulama olan Crypto Snack ile iştirak kurdu.

RCD Espanyol CEO’su Mao Ye Wu, işbirliğinin “saha içinde ve dışında büyük avantajlar” sağlayacağına ve futbol taraftarlarına bir maça katılırken ek fırsatlar sağlayacağına inanıyor.

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla