1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Geleceğe Dönüş Sinemasının İkonik Otomobil Markası DeLorean, NFT ve Metaverse Odaklı Marka Başvurusu Yaptı

Geleceğe Dönüş Sinemasının İkonik Otomobil Markası DeLorean, NFT ve Metaverse Odaklı Marka Başvurusu Yaptı
0

NFT ve metaverse alanına katılan en yeni araba üreticilerinden biri de Geleceğe Dönüş sinemasının ikonik otomobilini yapan The DeLorean Motor Company oldu. Hatırlarsınız DMC DeLorean, Geleceğe Dönüş sinema üçlemesinin ünlü vakit makinesi olarak öne çıkıyordu.

DeLorean, sinema dizisindeki rolü sayesinde tüm vakitlerin en ikonik ekran otomobillerinden biri haline geldi ve otomobilin ardındaki şirket, 30 Mayıs’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) iki ticari marka müracaatında bulundu: Hem DMC hem de DeLorean için.

Lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis, 3 Haziran Cuma günü Twitter hesabı üzerinden markanın sanal otomobiller, NFT takviyeli medya ve sanal otomobil sunan mağazalar için uygulama planlarının haberini verdi.

Nitekim de, bu müracaatlar, ünlü bireylerin ve tanınmış işletmelerin metaverse ve NFT’lere olan ilgisinin yükseldiğini gösteriyor.

Nisan ayında, İngiliz lüks üstün araba üreticisi McLaren Automotive, şirketin metaverse stratejisindeki bir sonraki kısmı simgeleyen özel yeni bir dijital topluluğu tanıtan McLaren Özel Operasyonlar (MSO) LAB’in tanıtımını duyurdu.

Alana katılan en son ünlü isim ise NBA’de forma giyen profesyonel basketbol oyuncusu Kevin Durant oldu.

kaynak: coincolik

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla