İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Geliştiriciler için 10 Google Chrome Uzantısı

Geliştiriciler için 10 Google Chrome Uzantısı
google-chrome-extensions
+ - 0

Bir geliştiriciyseniz, muhtemelen günlük olarak kullandığınız bir favori Google Chrome uzantısı koleksiyonunuz olacaktır. Hayatı kolaylaştıran, sizi daha üretken kılan veya önemli bir görevi özel bir araçtan daha iyi gerçekleştiren uzantılar.

Google Chrome Uzantısı diğer tarayıcılar da mevcuttur ancak Chrome, internet kullanıcılarının %62,6’sı tarafından kullanılmaktadır. Gizlilik konusunda çok iyi olmasa da, kesinlikle üretkenlik sağlar!

İşte geliştiriciler için en iyi Google Chrome uzantılarından bazıları.

1. Eye Dropper

Eye Dropper, web sayfalarından, renk seçiciden ve kişisel renk geçmişinizden renk seçmenize olanak tanıyan açık kaynaklı bir uzantıdır. Herhangi bir web sayfasından veya gelişmiş renk seçiciden bir renk seçmenize olanak tanır. Geliştiriciler için harika bir araçtır.

Google Chrome Uzantısı

2. Awesome Screenshot & Screen Recorder

Milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan güçlü bir ekran paylaşımı aracı olan Awesome Screenshot & Screen Recorder ile ekranınızı yakalayın. Ekran kayıtlarını ve ekran görüntülerini awesomescreenshot.com’a kaydedin ve benzersiz paylaşılabilir bağlantılarla videolarınızı ve resimlerinizi anında paylaşın.

ekran kaydedici

3. JSON Viewer

Gözlerinizin gördüğü en güzel ve özelleştirilebilir JSON/JSONP vurgulayıcı. JSON ve JSONP yazdırmak için bir Chrome uzantısıdır.

json viewer

4. Responsive Viewer

Tek bir görünümde birden çok ekran göstermek için kullanılan bir Chrome uzantısıdır. uzantı, ön uç geliştiricilerin in (frontEnd) duyarlı web siteleri/uygulamalar geliştirirken birden çok ekranı test etmesine yardımcı olacaktır.

responsive viewer

5. CSS Scan

CSS Tarama, CSS’yi incelemenin ve kopyalamanın en hızlı yoludur. Üzerine geldiğiniz herhangi bir öğenin CSS’sini anında görselleştirin ve tek bir tıklamayla tüm CSS kurallarını kopyalayın. Bu uzantı ücretlidir ve kullanmak için bir lisans gerektirir. buradan satın alabilirsiniz.

css scan

6. Wappalyzer

Wappalyzer, bir CMS dedektörü veya çerçeve dedektöründen daha fazlasıdır: programlama dilleri, analitikler, pazarlama araçları, ödeme işlemcileri, CRM, CDN ve diğerleri gibi düzinelerce kategoride binden fazla teknolojiyi ortaya çıkarır. Ziyaret ettiğiniz web sitelerinde kullanılan teknolojileri bir bakışta öğrenmek için Wappalyzer for Chrome’u yükleyin.

wappalyzer

7. Stylebot

Bu uzantıyı kullanarak web’in görünümünü anında değiştirebilirsiniz. Bu uzantıda, bir öğe seçebilir ve editörden yapmak istediğiniz değişiklikleri seçebilir, yazı tipini, rengi, kenar boşluklarını, görünürlüğü ve çok daha fazlasını değiştirebilirsiniz. Ayrıca CSS’yi manuel olarak da kodlayabilirsiniz.

stylebot

8. UX Check

UX Check, buluşsal değerlendirmeleri hızlı ve kolay hale getirir. Uzantı, web sitenizin yanındaki bir yan bölmede Nielsen’in On Buluşsal Yöntemini açacaktır. Bir buluşsal yönteme uymayan bir öğeye tıkladığınızda, notlar ekleyebilirsiniz ve bir ekran görüntüsü kaydedilecektir. Sonunda, ekibinizle paylaşabilmeniz için her şeyi bir docx’e aktarabilirsiniz.

ux check

9. Light House

Lighthouse, web sayfalarının kalitesini artırmak için açık kaynaklı, otomatik bir araçtır. Herkese açık veya kimlik doğrulama gerektiren herhangi bir web sayfasında çalıştırabilirsiniz. Performans, erişilebilirlik, ilerici web uygulamaları, SEO ve daha fazlası için denetimlere sahiptir.

light house

10. TinEye

Elinizde bulunan küçük boyutlardaki fotoğrafların daha büyüklerini bulabilmeniz için hazırlanmış olan TinEye eklentisi, fotoğraf ve video işleri ile uğraşanların sıkça kullandığı bir eklenti olarak ön plana çıkıyor. Küçük boyutlardaki görsellerin daha büyük boyutlarındaki hallerine ihtiyaç duyduğunuzda web araması yapabilmenizi sağlayan Chrome eklentisi, aynı zamanda o görsele benzer görselleri de bulabilen bir algoritmadan oluşuyor.

TinEye

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla