1. Ana Sayfa
  2. Haber

GittiGidiyor Kapanıyor: eBay, Türkiye Operasyonlarını Sonlandırıyor

GittiGidiyor Kapanıyor: eBay, Türkiye Operasyonlarını Sonlandırıyor
0

GittiGidiyor Kapanıyor: eBay, Türkiye Operasyonlarını Sonlandırıyor

eBay, 2011 yılında satın aldığı GittiGidiyor’u kapattığını ve potansiyel alıcılarla görüşmekte olduğunu belirtti.

eBay, bugün Türkiye’deki pazar yeri işletmesi GittiGidiyor’u kapatmak için adımlar atacağını duyurdu. eBay, 2011 yılında GittiGidiyor’un çoğunluk hissesini satın almıştı ve işi bağımsız bir platform olarak yürütmüştü. eBay, küresel olarak ticari operasyonlarını düzenli olarak gözden geçirmektedir ve bu zor ama stratejik kararı pazarda süregelen rekabet dinamiklerine dayalı olarak almıştır.

eBay, platformdan geçişe yardımcı olmak için GittiGidiyor alıcıları ve satıcıları ile yakın bir şekilde çalışacak ve bugün daha sonra onlarla daha ayrıntılı bilgileri doğrudan paylaşacak. Bugünden itibaren satıcılar yeni ürün listeleyemeyecek ve 18 Temmuz’dan itibaren alıcılar yeni alım yapamayacak. Alıcılar ve satıcılar 5 Eylül 2022’ye kadar Hesabım sayfalarına erişebilecekler.

GittiGidiyor işinin kapatılmasının eBay’in 2. çeyrek veya tüm yıl sonuçları üzerinde önemli bir etkisi olması beklenmiyor. Referans olarak, GittiGidiyor, eBay’in 2022 yılının ilk çeyreği sonundaki konsolide aktif alıcı sayısına yaklaşık 4 milyon aktif alıcı katkıda bulunmuştur.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla