İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Google, Android 13 için tarih verdi!

Google, Android 13 için tarih verdi!
+ - 0

Google, Android 13 için tarih verdi!

Google, Ağustos 2022 Güvenlik Bülteni’yle birlikte Android 13 güncellemesi için son beta sürümünü yayınladı. Bu sürüm ise birçok kişinin Android 13’ün herkes için olağandan daha erken yayınlanacağına inanmasına neden oldu. Lakin, son ayrıntılar durumun bu türlü olmayabileceğini gösteriyor. Yeni sürüm hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Android 13, eylül ayına kadar gelmeyecek

Yakın vakte baktığımız zaman Android 13 beta 1, nisan ayının sonlarında yayınlandı. Mayıs ayında gerçekleşen Google I/O etkinliğinde ise yeni Android sürümünün resmi duyurusu oldu. Temmuz ayında ise Android 13 beta 4 ortaya çıktı. Artık ise herkes sonraki Android 13 sürümünü bekliyor.

google android 13 icin tarih verdi 0 dcZWKMl7

Google, Ağustos 2022 Güvenlik Bülteni’yle birlikte Android 13 Güvenlik Sürüm Notları’nı da paylaştı. Notlar ise yeni sürümün eylül ayından itibaren tüm kullanıcılara geleceğini gösteriyor. Ayrıyeten sürüm notlarında, yeni Android sürümüyle birlikte kapatılacak güvenlik açıkların hakkında da bilgiler yer alıyor.

Bunların yanı sıra yeni sürümle birlikte güncellenen aygıtların 01.09.2022 tarihli bir güvenlik yamasını alacağı da bahsedilenler ortasında. Lakin bunun sadece Android Açık Kaynak Projesi’nin çıkışı olabileceği tezleri da var. Geçtiğimiz yıl Google, Android 12’yi Android Açık Kaynak Projesi için ekim ayının başında kullanıma sundu. İki hafta sonrasında ise Pixel serisi için dağıtıma başladı.

Android 13’ün herkese açık beta sürümünün kullanıcılarla buluştuğu tarih, iddialardan erken oldu. Birinci beta sürümü I/O 2022 etkinliğinden önce, ikinci sürüm ise I/O 2022 aktifliği sırasında yayınlandı.

Bu ayrıntılar dikkate alındığı vakit birden fazla kişi dördüncü beta sürümünün temmuz ayında, son sürümün ise ağustos ayında geleceğini düşündü. Fakat güvenlik sürümündeki notlar, eylül ayını işaret ediyor. Birebir vakitte Google, orijinal Pixel 6a için Android 13 Beta 4’ü piyasaya sürdü. Bu da beta programının epeyce uzun bir müddet bizimle olma ihtimalini gösteriyor.

Peki, siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla