1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Google bazı kullanıcılarına Android 13 yerine Android 12 sunuyor!

Google bazı kullanıcılarına Android 13 yerine Android 12 sunuyor!
0

Google birtakım kullanıcılarına Android 13 yerine Android 12 sunuyor!

Teknoloji devi Google, bu hafta başlarında Android 13 taşınabilir işletim sistemini resmi olarak kullanıma sundu. Birkaç gün evvel ise Pixel kullanıcılarına Android 13’ü sunmaya başladı. Pixel kullanıcıları, Android OTA bildirimlerini almak için sabırsızlanıyordu. Lakin Google’ın kimi kullanıcılara Android 13 yerine Android 12 güncellemesi sunduğu sav ediliyor.

Google, güncellemeyi bilerek yaptığını açıkladı

Google, Android 13 güncellemesini birinci olarak Pixel akıllı telefon kullanıcılarına sunmaya başlayacağını söyledi. Akabinde da Samsung, Asus, Xiaomi, OnePlus ve Oppo gibi şirketlerin aygıtlarına geleceğini belirtti. Lakin argümanlara nazaran Google, kimi Pixel kullanıcılarına Android 13 yerine Android 12 güncellemesi sunuyor.

google bazi kullanicilarina android 13 yerine android 12 sunuyor 0 CyZf5k8B

Bir küme Pixel kullanıcısı, r/GooglePixel alt dizininden yenisi yerine Android 12 tabanlı bir güncelleme almaya başladıklarını bildirdi. Ayrıyeten bu güncelleme 2 GB boyutunda yer alıyor. Pek çok kullanıcı Android 13 güncellemesi beklese de Android 12 güncellemesi yeni bir düzeltme getirdi. Bu düzeltme ise Temmuz Güvenlik Güzelleştirmesi ve GPS sorunu için yer alıyor.

Bazı kullanıcılar bunu Google tarafından yapılan bir sorun olarak görüyor, lakin durum o denli değil üzere. Bu raporlar çoğunlukla Pixel 6 ve 6 Pro kullanıcılarından geldi. Mevzuyla ilgili olarak Google, Android 12 güncellemesinin kasıtlı olduğunu belirtti. Şirkete nazaran güncelleme, Android 12’nin eski bir sürümünü çalıştıran kullanıcılara sunuluyordu. OTA kullanıma sunulacağı vakit kullanıcıların bir bildirim alacağını da söyledi.

Şirket, kullanıcıları Android sürümlerini denetim etmeye ve kullanımda olduğu vakit son yazılımı almak için güncellemeye teşvik ediyor. Bunların yanı sıra Pixel 6, 6 Pro ve 6a telefonlarınızda Android 13′ geçtiğiniz vakit Android 12’ye geçmeniz mümkün olmayacak. Google, Tensor platformunda çalışan aygıtlar için bir geri alma tedbire özelliğini de sunuyor.

Peki, siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla