1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Google beklenen Android özelliğini tanıttı!


0

Google beklenen Android özelliğini tanıttı!

Google tarafından tasarlanan ve günümüz akıllı telefonların büyük bir kısmında kullanılan Android yazılımı, birçok kişi için kullanışlı olduğu için de tercih ediliyor. Şirket, kullanıcı tecrübesi arttırmanın yollarını arıyor.

Google, aygıtlar ortası yazılım geliştirme kiti (SDK) uygulamasını başlatıyor

Android uygulamalarının değerli tercih sebepleri ortasında şahsileştirme ve daha fazla uygulamalara ulaşabilmek yer alıyor. Şirket, bunun da bir adım ötesine geçmek istiyor. Artık kullanıcılar, Android uygulamalarını farklı aygıtlarda da kullanabilecek.

google beklenen android ozelligini tanitti 0 IMtIfQgk

Google, uygulamaların farklı aygıtlarda da kullanımını kolaylaştıracak yazılım geliştirme kiti (SDK) uygulamasını piyasaya sürüyor. SDK, Android uygulamalarını Android olmayan telefonlarda, tabletlerde, TV’lerde, otomobillerde kullanımını kolaylaştıracak.

Google’a nazaran aygıtlar ortası yazılım geliştirme kiti (SDK), çoklu aygıt teması sağlamak için Wi-Fi, Bluetooth ve ultra geniş bant kullanacak. Öte yandan uygulama geliştiricileri SDK kullanımı için yakındaki aygıtları keşfetme, aygıtlar ortasında inançlı irtibatlar kurma ve bir uygulamanın tecrübesini birden fazla aygıtta barındırma özelliklerine müsaade vermesi gerekiyor.

Google, yayınladığı dokümanla bahse ait detayları paylaştı. Paylaşılan evraka nazaran yazılım geliştirme kiti (SDK) temel fonksiyonları aygıt keşfi ve yetkilendirme, inançlı temaslar ve bilgi transferleri, çok cihazlı oturumlar olarak sıralanıyor.

neden ios yerine android tercih etmelisiniz10

Öte yandan SDK, birebir anda sadece iki aygıt ortasındaki etkileşimleri destekliyor. Google’ın yaptığı açıklamaya nazaran uygulama şu anda telefon ve tablet tecrübelerini kabul ediyor. Fakat kısa müddet içinde gelecek güncelleme ile başka aygıtlarda da desteklenecek.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla