İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Google, bir popüler uygulamasını daha kapatıyor

Google, bir popüler uygulamasını daha kapatıyor
+ - 0

Google, bir tanınan uygulamasını daha kapatıyor

Google, uygulamalarını tekrar düzenlemeye başladı. Bir müddet evvel Duo isimli manzaralı sohbet uygulamasını Meet ile birleştirmeye karar veren Google, Duo kullanıcılarına bildirimler göndermeye başladı. Pekala Google Duo yahut Meet kullanıcılarının ne yapması gerekiyor?

Google Duo ve Meet 2022’nin sonunda birleşecek

Yazılım devi, son günlerde Duo uygulamasında bildirimler göndermeye başladı. “Duo daha da güzel olacak” halinde bir ihtar yayınlayan Google, Duo uygulamasının yeni bir isim, yeni özellikler ve yeni bir simgeyle değişeceğini söyledi. Böylelikle her iki imajlı sohbet hizmeti tek uygulamada birleşecek.

google bir populer uygulamasini daha kapatiyor 0 eqiTQre3

Google’ın açıklamasına nazaran, Meet kullanıcıları bu değişiklikten etkilenmeyecek. Yani Meet’in web sitesi ve uygulaması tıpkı olacak. Lakin Duo ile Meet birleşmesiyle birlikte Duo uygulaması ve web sitesi Meet’e bağlanacak.

Google şimdi resmi bir kapanış tarihi vermedi, fakat tüm Duo kullanıcılarını 2022’nin sonuna kadar Meet’e taşımak istiyor. Yani 2023 yılı prestijiyle bu hizmet olmayacak ve tüm manzaralı sohbet yetenekleri Meet’e transfer edilecek.

Ayrıca Meet uygulaması da bu mühlet boyunca “Meet Original” olarak isimlendirilecek ve Duo’nun değiştirilmesi ile birlikte kullanımdan kaldırılacak. Google Duo ise bu müddet boyunca tüm Meet özelliklerini alacak.

google bir populer uygulamasini daha kapatiyor 1 YhpgGn3E

Google ayrıyeten iktisadın meçhullüğü karşısında yeni bir siyaset hazırlığı içinde. Yazılım devi, ‘Simplicity Sprint’ isimli yeni siyaset ile üretkenliği ve odaklanmayı artırmayı amaçlıyor.

Peki, siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla