1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Google Chrome, Safari ile farkı açıyor!

Google Chrome, Safari ile farkı açıyor!
0

Google, birkaç ay evvel Chrome uygulamasının macOS aygıtlarda hayli yüksek suratlara çıktığını açıkladı. Bir adım daha ileri giden şirket hatta Chrome’un Apple’ın kendi tarayıcısı Safari’den bile daha süratli olduğunu belirtti. Artık ise yeni güncelleme ile birlikte Google Chrome’un MacBook‘larda artık çok daha süratli olduğu tez edildi.

Google Chrome, MacBook’larda rakipsiz

Şirket, Chrome’un en son versiyonunun artık Apple’ın en düzgün dizüstü bilgisayarlarında yüzde 20 daha süratli çalıştığını açıkladı. Uygulamanın reaksiyon müddetini ölçmek için Apple’ın Speedometer’ını kullanan Google, Chrome ile 360’ın üzerinde puana ulaşmış durumda.

Yapılan testlerde 300’e yakın tarayıcı karşılaştırıldı. Çıkan sonuçlara nazaran Google Chrome, öbür tüm tarayıcıları geride bırakmış durumda. Chrome’un grafik performansı açısından Safari’ye nazaran yüzde 15 oranında daha başarılı olmasının da altı çizildi.

Tarayıcının suratındaki bu artış ThinLTO‘da yapılan birkaç değişiklik ile birlikte geldi. Google geçtiğimiz yıl da tarayıcının suratını arttırmak için bir dizi genel JavaScript optimizasyonu sunmuştu. Sonuç olarak, Google Chrome, M1 işlemcili MacBook‘larda 2020 yılının sonuna kıyasla yüzde 43 daha süratli durumda. Google bu durumu Twitter’da paylaştığı bir gönderiyle de kutladı.

Google, macOS aygıtlara odaklanmış üzere görünse de Android aygıtları da unutmadı. Şirket ayrıyeten, tarayıcı kullanıcı arabirimi dizisindeki gelişmiş gezinme teknolojisi sayesinde Chrome’un Android aygıtlarda yüzde 15’e varan oranlarda daha süratli olduğunu belirtti.

Google Chrome uygulamasının ortaya koyduğu bu sürat sayıları hayli etkileyici. Pekala siz hangi tarayıcıyı, ne sebeple kullanıyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla