İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Google gaza bastı! Katlanabilir Pixel ve ‘Pro’ tablet sızdı

Google gaza bastı! Katlanabilir Pixel ve ‘Pro’ tablet sızdı
+ - 0

Google gaza bastı! Katlanabilir Pixel ve ‘Pro’ tablet sızdı

Google, Android 13’ün ilk üç aylık beta sürümünü erişime açtı. Yeni işletim sisteminin kodlarını inceleyen geliştiriciler ise Google’ın yeni ürünlerini ortaya koydu. Katlanabilir Pixel telefon ve “Pro” işaretli bir tablet ortaya çıktı.

Katlanabilir Google Pixel ve Pro tablet yolda olabilir

Yazılım geliştiricisi Kuba Wojciechowski tarafından paylaşılan görüntüler, Felix kod adına sahip katlanabilir Pixel modelini ortaya çıkardı. Google, Android 13 kodlarında Felix’in katlanmış ve açılmış durumlarındaki kamera sistemini ele aldı. Katlanabilir Pixel’in, Galaxy Z Fold gibi çift kamera kurulumuna sahip olacağını söyledi.

google gaza basti katlanabilir pixel ve pro tablet sizdi 0 uUeTqcCO

Kuba Wojciechowski’nin tweet’ine göre yeni Pixel modeli, 64 Megapiksel Sony IMX787 ana kameraya ve 10.8 Megapiksel Samsung S5K3J1 telefoto lensi içeren ikincil kameraya yer veriyor. Felix kod adlı cihazın ön tarafında Samsung S5K3J1 sensörü bulunuyor. Son olarak iç kısmında ise 8 Megapiksel Sony IMX355 sensörüne sahip.

Wojciechowski ayrıca “t6pro” veya “tangorpro” kod adlarıyla anılan bir tableti de ortaya çıkardı. Bu yılın başlarında düzenlenen Google I/O etkinliğinde resmi bir Pixel tablet modelinin açıklandığını, ancak detaylarının henüz paylaşılmadığını belirtelim.

Daha önce geliştiriciler, Google’ın “t6” ve “tangor” kod adlarına sahip bir tableti sızdırmıştı. Wojciechowski’nin paylaşımları ise çok daha güçlü bir Pro modelinin yolda olduğunu gösterdi. Yani Google, iki Pixel tablet geliştiriyor olabilir.

google gaza basti katlanabilir pixel ve pro tablet sizdi 1

Google, Pixel ailesini yenilemeye devam ediyor. Google Pixel Watch, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için tanıtım tarihi verildi. Şirketten gelen açıklamaya göre, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro lansman tarihi 6 Ekim olarak belirlendi. Etkinlikte tableti veya katlanabilir Pixel’i görmeyi beklemiyoruz.

Peki siz katlanabilir Google Pixel hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla