1. Ana Sayfa
  2. Haber

Google Meet ve Duo Birleştiriliyor

Google Meet ve Duo Birleştiriliyor
0

Google tarafından Meet ile Duo servislerinin birleştirildiğini duyurdu. Bugüne kadar Meet iş kullanıcılarını hedeflerken Duo ise Apple FaceTime’a rakip olacak bir görüntü iletileşme uygulaması olarak tasarlanmıştı.

Google önümüzdeki haftalardan itibaren tüm Meet özelliklerini Duo uygulamasına ekleyeceğini söz etmiş. Akabinde bu yılın sonlarında Duo uygulaması Google Meet olarak tekrar isimlendirilecek ve bu noktada Meet, şirketin tek imajlı bağlantı servisi olacak.

Duo, yeni ismi altında da mevcut tüm imajlı arama özelliklerini koruyacak. Halihazırda bir Duo kullanıcısıysanız konuşma geçmişiniz, bireyleriniz ve iletileriniz da inançta olacak. Meet’in de tüm özellikleri birebir biçimde elinizin altında olacak.

Olağan ki yeni özellikler de kelam konusu. Bunlar ortasında aramalarda ve toplantılarda özelleştirilebilir sanal art planlar, toplantıların planlanması, toplantı içi sohbet, içeriğin canlı paylaşımı, gerçek vakitli altyazılar, 100’e kadar iştirakçiyle manzaralı aramalar, gürültü iptal edilebilen gelişmiş görüntü ve ses tecrübeleri ile Gmail, Takvim, Asistan ve İletiler üzere başka Google araçlarıyla entegrasyon yer alıyor.

Duo yahut Meet’i fiyatsız kullananların rastgele bir ödeme yapması gerekmeyecek.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla