1. Ana Sayfa
  2. Haber

GTX 1630 ve RTX 40 Serisi Çıkış Tarihi Ertelendi

GTX 1630 ve RTX 40 Serisi Çıkış Tarihi Ertelendi
0

GTX 1630 ve RTX 40 Serisi Çıkış Tarihi Ertelendi

NVIDIA’nın GeForce GTX 1630 adında düşük bütçeli yeni bir ekran kartı duyuracağını biliyoruz. Öte yandan şirket, RTX 40 Serisi “Ada Lovelace” ailesi için mesai harcıyor. Daha önce bu kartların çıkış tarihleri hakkında bazı detaylar vermiştik, ancak yeşil takım birden fazla ekran kartı için lansman tarihlerini güncellemiş görünüyor.

GPU üreticisi önümüzdeki hafta GTX 1630 grafik kartını piyasaya sürmeyi planlıyordu. Sadece birkaç gün öncesinde ise bu model için zaman çizelgesi güncellendi. Sektör kaynaklarından gelen bilgilere göre yeni bir duyuru tarihi belirtilmedi ve kartın tarihi “to be determined (belirlenecek)” olarak görünüyor. Tüm bunların sebebini bilmiyoruz, ancak kart üretiminde kullanılan bileşenlerin güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili sorunlardan bahsediliyor. NVIDIA ortakları şu anda kartları üretmiş durumda. Hatta ambalaj tasarımları da tamamlandı ve onaylandı. Yani şirketler şu anda NVIDIA’nın yeşil ışık yakmasını bekliyor.

Öte yandan RTX 40 Serisi lansman tarihlerine yönelik bir güncelleme yayınlandı. En son bilgilere göre RTX 4090 Eylül, RTX 4080 Ekim ve RTX 4070 Kasım ayında satışa çıkacak şekilde birer ay erteleme aldı. Ancak tekrar belirtelim, NVIDIA satış ambargosunu kaldırmasa bile erken tarihli bir duyuru yapabilir.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla