1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Güney Koreli Milletvekili, Do Kwon’u Mecliste UST ile İlgili Oturuma Katılmaya Çağırdı

Güney Koreli Milletvekili, Do Kwon’u Mecliste UST ile İlgili Oturuma Katılmaya Çağırdı
+ - 0

Güney Koreli milletvekili Yun Chang-Hyun, UST hakkında bir oturum yapılmasını ve Terraform CEO’su Do Kwon’un ve Güney Koreli kripto varlık alım satım platformlarının yetkililerini oturuma katılmasını istiyor.

Terra ve UST’nin çöküşü Güney Koreli milletvekillerini harekete geçirdi. Güney Kore’nin iktidardaki Halkın Güç Partisi’nden bir milletvekili olan Yun Chang-Hyun, UST hakkında bir meclis oturumu düzenlenmesi davetinde bulundu. Milletvekili ayrıyeten Terraform CEO’su Do Kwon’un bu oturuma katılması davetinde bulundu. Chang-Hyun’un bugün yaptığı açıklamada husus hakkında şu sözleri kullandı:

“Son vakitlerde bir sorun haline gelen Terra CEO’su Do Kwon da dahil olmak üzere ilgili borsa yetkililerini, durumun nedeni ve yatırımcıları korumak için alınacak tedbirler hakkında bir oturum düzenlemek üzere Ulusal Meclise getirmeliyiz.”

Chang-Hyun ayrıyeten bu süreçte borsaların alım satımı durdurup durdurmamasının da incelenmesi gerektiğini söyledi ve ekledi:

“Coinone, Korbit ve Gopax 10 Mayıs’ta, Bithumb 11 Mayıs’ta ticareti durdurdu. Lakin Upbit 13 Mayıs’a kadar ticareti durdurmadı.Şirket yalnızca bu üç gün içinde 10 milyar won’a yakın [7.8 milyon dolar] kurul geliri kazandı.”

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla