1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

HarmonyOS 3, yeni tasarımıyla Android’i kıskandıracak

HarmonyOS 3, yeni tasarımıyla Android’i kıskandıracak
+ - 0

HarmonyOS 3, yeni dizaynıyla Android’i kıskandıracak

Huawei’nin kendi işletim sistem HarmonyOS genişlemeye devam ediyor. 27 Temmuz tarihinde HarmonyOS 3’ü resmi olarak duyurması beklenen Huawei’nin ekleyeceği özellikler ise şimdiden merak konusu oldu. Huawei CEO’su Richard Yu, aktiflikten birkaç gün evvel HarmonyOS 3’ü gösterdi.

Huawei CEO’su, HarmonyOS 3’ün resmi görüntüsünü paylaştı

Huawei CEO’su Richard Yu’nun toplumsal medya hesabından paylaştığı yeni görüntü, HarmonyOS 3’ü birinci sefer resmi olarak ortaya çıkardı. Weibo üzerinden yayınlanan görüntüde, ana ekranda yer alacak widget’ların daha işlevsel olacağı görülüyor.

Huawei, HarmonyOS için bir müddettir “evrensel kartlar” isimli özelliği test ediyordu. Ana ekranda kaydırılabilir formda birden fazla widget kullanma fırsatı veren bu yenilik, nihayet HarmonyOS 3’ün bir kesimi olacak. Ayrıyeten emsal uygulamaları klasörleme (akıllı klasör) konusunda birtakım tasarım yenilikleri var.

HarmonyOS 3’ün yeni özelliği akıllı klasörün yeteneğini genişletiyor. Artık uygulamaları tek bir klasör içinde toplamak daha şık görünecek. Her uygulama kümesi, klasör içinde kendi sekmelerine sahip olacak yahut dikdörtgen formunda kümelere ayrılabilecek.

Huawei, HarmonyOS 3 geliştirici beta sürümünü Temmuz ayının başında P50, Mate 40 serisi ve MatePad Pro 2021 modellerine dağıtmaya başladı. Yeni güncelleme esas ana ekran nizamı ve güvenlik tedbirleri üzerinde gelişmelere sahipti.

harmonyos 3 yeni tasarimiyla androidi kiskandiracak 0 v3girnV3

HarmonyOS 3 resmi lansmanı 27 Temmuz tarihinde yapılacak. Aktiflik kapsamında MatePad ve MateBook gibi eserlerin ve birebir vakitte akıllı ekran ile yazıcı üzere kimi donanımların duyurulması bekleniyor.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla