İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Hester Peirce, UST Çöküşünün Akabinde Düzenleme Davetinde Bulundu

Hester Peirce, UST Çöküşünün Akabinde Düzenleme Davetinde Bulundu
+ - 0

“Crypto Mom” olarak tanınan SEC yetkilisi Hester Peirce, UST çöküşünün akabinde stablecoin’lerin düzenlenmesi için davette bulundu.

Peirce yaptığı açıklamada, yakında stablecoin düzenlemelerinde yol kat edilebileceğini lisana getirdi.

Peirce TerraUSD’nin çöküşünün epeyce dikkat çektiğini söyleyerek, stablecoin için düzenleyiciden bir atak gelebileceğini belirtti.

Stablecoin Düzenlemesi

ABD’de bürokrasi son derece yavaş ilerlediğinden, stablecoin düzenlemeleri ile ilgili net bir şey de ortaya çıkmış değil. Lakin UST’nin yaşadığı büyük çöküş, düzenlemelerin hızlandırılmasına sebep olabilir.

SEC Lideri Gary Gensler, kripto varlıkların bir birçoklarını menkul değer olarak gördüğünden, kripto bölümünde yaşanacak olan düzenlemelerin, bölümün aleyhine olma ihtimali de bir epey yüksek görünüyor. Gensler, stablecoin’lerin ve kripto paraların bankacılık dalını de tehdit ettiğine inanıyor.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da yaşanan düzensizliğin, düzenlemelerin gerekliliğini tekrar ortaya çıkardığını lisana getirdi.

Hester Peirce, stablecoin düzenlemeleri için bir “deneme yanılma” yaklaşımı önererek şunları söyledi.

“Stablecoin’lere yaklaşmak için farklı seçenekler ve deneyler var. Stablecoin’ler konusunda başarısızlığa da yer açmamız gerekiyor”

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla