1. Ana Sayfa
  2. Haber

HomePod 2 Tamamen Dokunmatik Olabilir

HomePod 2 Tamamen Dokunmatik Olabilir
0

HomePod 2 Tamamen Dokunmatik Olabilir

Apple tarafından önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi beklenilen orijinal HomePod halefinin çoklu dokunma işlevi sunacağı iddia ediliyor. Bloomberg‘den Mark Gurman, en son Power On bülteninde Apple’ın HomePod 2 için tamamen dokunmatik bir işlev sunulabileceğini ileri sürdü.

Kod adı B620 olan HomePod, akıllı saat modellerindeki S8 yongasını çalıştıracak ve boyut ve ses performansı açısından yeni bir HomePod mini yerine orijinal HomePod’a daha yakın olacak. Yeni HomePod’un üst kısmında güncellenmiş bir ekran olacak ve çoklu dokunma işlevi sunulacak. HomePod, önceki HomePod modellerinin sunduğu ve kullanıcıların yalnızca şarkıyı çalmasına, duraklatmasına, Siri’yi etkinleştirmesine veya çalma sesini değiştirmesine izin veren nispeten basit LED dizisi yerine tam bir dokunmatik ekrana sahip olabilir.

Apple, kısmen cansız satışlar nedeniyle geçen yıl orijinal HomePod’u durdurdu ve ileriye dönük HomePod mini‘ye odaklandığını söyledi. Gurman daha önce Apple’ın orijinal HomePod ile ‌HomePod mini‌ arasında boyutlandırılacak yeni bir HomePod sürümünü düşündüğünü söylemişti.

Böyle bir cihaz, artık üretimi durdurulan HomePod’un yerini almaya gelebilir. Fiyat noktasında da muhtemelen HomePod mini ve normal HomePod arasında bir değere sahip olacağını söyleyebiliriz.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla