1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Huawei duyurdu! İşte Mate 50 serisinin tanıtım tarihi

Huawei duyurdu! İşte Mate 50 serisinin tanıtım tarihi
0

Huawei duyurdu! İşte Mate 50 serisinin tanıtım tarihi

ABD yaptırımlarının gölgesinde faaliyetlerini sürdüren Huawei’nin Mate serisi, kara listeye alınmadan evvel tüm dünyada değerli satış başarılarına imza atıyordu. Lakin kısıtlamaların akabinde şirket pazar hissesini büyük ölçüde kaybetti ve doğal olarak serinin satış sayıları düştü. Çinli üretici, günümüz itibariyle çeşitli tahlil yollarıyla yaptırımların neden olduğu yaraları sarmaya çalışıyor.

Huawei, uzunca bir müddettir gündemde olan Mate 50 serisini yakında piyasaya sürecek. Daha evvel dizaynları ve kilit teknik özellikleri sızdırılan akıllı telefonların artık de tanıtım tarihi muhakkak oldu.

Huawei Mate 50 serisi ne vakit tanıtılacak?

2019‘da uygulanmaya başlanan yaptırımlarla çaba eden Huawei, Mate 50 serisiyle değerli satış başarılarına ulaşarak kısır döngüyü kırmak istiyor. 5G dayanağı ve Google entegrasyonu üzere hususlarda tahlil metotları üretmeye çalışan üretici, muhtemelen yaklaşan amiral gemisi telefonlarında da bu özelliklere yer veremeyecek.

huawei duyurdu iste mate 50 serisinin tanitim tarihi 0 P17diXq9

Huawei, bir müddet evvel Çinli mikroblog platformu Weibo’dan Mate 50 serisinin tanıtım tarihini duyurdu. Buna nazaran seri 6 Eylül’de kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bilindiği üzere geçmiş raporlar 7 Eylül‘ü gösteriyordu. Şirketin 7 Eylül’deki iPhone 14 tanıtım etkinliğinden ötürü bu türlü bir karar aldığı tez ediliyor.

Şirket, en son 2020‘de Mate 40 serisiyle kullanıcı karşısına çıktı. 2021‘de devam eden ABD yaptırımları dahil birçok nedenden ötürü Mate 50 ailesini pas geçti. Ayrıyeten akıllı telefonların global pazarlara gelip gelmeyeceği ise merak konusu. Ama her iki ihtimalde de birinci başta bir Çin aktifliği düzenlenecek. Daha sonra küresel lansman yapılacak. Son olarak Leica’nın Xiaomi ile muahedeye varması nedeniyle seri, P8 ve Mate 8 ailesinden bu yana lens üreticisinin imzasını taşımayan birinci amiral gemisi ailesi olacak.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla