1. Ana Sayfa
  2. Haber

HUAWEI’den Masaüstü Rakibi Notebook: MateBook D16

HUAWEI’den Masaüstü Rakibi Notebook: MateBook D16
0

Son iki yıldır çoğumuz konutta bir ofis alanı düzenleme, çalışma alışkanlıklarımızı ve günlük rutinlerimizi büsbütün değiştirme vazifesiyle karşı karşıyaydık. Meskenden çalışmanın birçok yararı olmasına karşın, ofiste sahip olduğumuzdan daha düşük ve yetersiz teknik ekipman, uzaktan çalışanlar ortasında yaygın bir sorun olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, Akıllı Ofis aygıtları sanayisi büyümeye devam ederken, Huawei yeni aygıtları ile bu problemlere kalıcı tahliller üretiyor.

Birkaç ay boyunca konuttan çalıştıktan sonra, kısıtlamalar hafiflemeye başlayınca birçok şirket hibrit düzenlemeyi uygulamaya karar verdi ve sırf birkaç işyeri büsbütün ofislerden çalışmaya geri dönmeyi seçti. Bununla birlikte, teknik düzenlemelerin yüksek puan aldığı bir dizi faktörden kaynaklanan uzaktan çalışmak hala insanların kaygı duyduğu bir prosedür. Konutlarımız, ailemizle birlikte dinlenebileceğimiz ve kaliteli vakit geçirebileceğimiz özel bir alanı yansıtacak formda tasarlandı. Bu nedenle, konuttan çalışma konusundaki telaşlarımızın zayıf internet kontağı, yetersiz teknoloji ve yazılım etrafında şekillenmesine şaşmamalı ve tüm bunlar tüm hayatı olumsuz etkiliyor. Lakin Huawei’de, bu meseleleri nasıl adapte edebileceğimize, bu sıkıntıları nasıl yönetebileceğimize ve işe yarayan tahliller yaratmak için yenilikçi fikrimizi nasıl uygulayabileceğimize odaklanmayı tercih ediyoruz.

huaweiden masaustu rakibi notebook matebook d16 0 g1MatIUy

Bulduğumuz şey, uzaktan çalışmayı kolaylaştıracak tahliller ararken klasik “masaüstü kurulumuna” meydan okumamız gerektiğiydi. Konutumuz, masalarımızdan neredeyse hiç kalkmadan monitörümüze baktığımız bir ofise dönüştürülmemeli. Bizi sınırlayacak değil, motive edecek ve ilham verecek teknolojiye gereksinimimiz var. Yeni Huawei tahlilleriyle, çalışma formumuzda ihtilal yaratmaya yardımcı olmaya ve elimizden gelenin en düzgününü sunabileceğimiz yeni bir iş yeri sunmaya hazırız.

Ar-Ge’den eserlerin fiili üretimine kadar teknolojinin gelişiminin her istikametiyle ilgili güçlü geçmişinden ve bilgisinden yararlanan Huawei, 2016 yılında birinci MateBook dizüstü bilgisayarını tanıttı ve kısa mühlet sonra üç seri daha doğdu: MateBook D, MateBook E, ve MateBook X. Huawei’nin dizüstü bilgisayar kesimine getirdiği yenilikler, örneğin HUAWEI FullView ekranı olmak üzere, sayısız özellikte bulunabilir.

Çalışanlar ofisteyken, birçok vazifesi birebir anda yönetmeyi kolaylaştıran ve geniş çalışma alanı sağlayan geniş bir monitöre sahip olmaya alışkınlar. Konutta, çoğumuzun masada monitör eklemek için kâfi alanı yok yahut yalnızca ek bir aygıta yatırım yapmak istemiyoruz. Bununla birlikte, çoğumuz haftanın kimi günlerinde yahut birçok gününde konuttan çalışmaya devam edeceğinden, klasik bir masaüstü kurulumundan fazla daha büyük ekranlı bir dizüstü bilgisayara geçmek mantıklı gelebilir. Tüketiciler ortasında ortaya çıkan bu yeni gereksinimi fark eden Huawei, 16 inç FullView ekrana sahip yeni bir eser gamı hazırladı.

Huawei, akıllı telefon ve tablet geliştirme konusundaki deneyimi ve teknik uzmanlığı ile dizüstü bilgisayarlar için tam ekran dizaynlarında başkan haline geldi. Sırf üç ince çerçeveli ekranlarla dolu bir bölümde Huawei, dört tarafı da ince çerçevelere sahip ekranlarla çıtayı yükseltiyor. Bu tasarım o vakitten beri MateBook DNA’sının bir modülü haline geldi ve MateBook’ların rakip aygıtlara nazaran sahip olduğu en kıymetli avantajlardan biri oldu.

MateBook ailesine en son eklenen, 12. Jenerasyon Intel Core işlemci tarafından desteklenen 16 inç HUAWEI MateBook D16‘dır. HUAWEI MateBook D16’nın piyasaya sürülmesi tıpkı vakitte MateBook ailesini geniş ekran, yüksek performanslı yeni üye olarak daha da zenginleştirirken, markayla eş manalı hale gelen estetik, yenilik ve akıllı tecrübeleri bünyesinde barındıran serinin imza öğelerini taşıyor.

HUAWEI MateBook D16, MateBook D Serisinin ince çerçeve dizaynını devralıyor. Bu, ekranda daha geniş bir çalışma alanı sağlayarak kullanıcıların daha büyük ve daha uzun bir ekran alanıyla tabloları, bilgileri ve evrakları daha kolay görüntülemesine imkan tanıyor. Huawei, öbür üreticilerin tipik olarak sırf 15,6 inçlik ekran yerleştirebildiği bir kasaya 16 inçlik büyük bir ekran yerleştirmeyi başardı. Bu da ekranın görünür alanını genişletirken gövdenin küçük kalmasını sağlıyor. 12. Kuşak Intel işlemciden gücünü alan MateBook D16, Huawei MateBook serisinde birinci kere yer verilen numerik tuş grubu ve 1080p AI kamera üzere kıymetli özelliklere de sahip.

Daha esnek çalışma modellerine geçerken, meskenin bir ölçüde yeni ofisimiz olacağı gerçeğine alışmamız gerekiyor. Meskendeki çalışma alanımızı tam üretkenliğimizi ve odaklanmamızı kolaylaştıracak lakin birebir vakitte ömür alanımızı kısıtlamayacak biçimde düzenlemek bizim vazifemiz. Neyse ki teknoloji, klasik ofis sisteminin yerini muvaffakiyetle alan yenilikçi aygıtlarla yardımımıza koşarken, tıpkı vakitte bize nerede çalışmayı seçtiğimiz konusunda daha fazla esneklik vererek yaratıcılık için geniş alan bırakıyor.

Yeni HUAWEI MateBook D16, 23 Haziran 2022’de piyasaya sürülecek.

HUAWEI MateBook D16 Satın Almak İçin Tıklayın

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla