İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

İlk ticari Mars görevi 2024 yılında gerçekleşebilir

İlk ticari Mars görevi 2024 yılında gerçekleşebilir
+ - 0

İlk ticari Mars misyonu 2024 yılında gerçekleşebilir

Mars seyahati, başta SpaceX olmak üzere birçok havacılık ve uzay firmasının radarına girdi. Relativity Space ve Impulse Space, Mars misyonlarını birlikte gerçekleştireceklerini açıkladı.

Relativity Space ve Impulse Space, Mars misyonu için el sıkıştı

Konu hakkında açıklama yapan firmalar, 2024 yılında Mars’a birinci ticari seyahatlerini gerçekleştireceklerini duyurdu. Twitter üzerinden açıklama yapan şirketler, seyahat için kullanacakları roketi tamamı 3 boyutlu yazıcılardan çıkacak kesimler ile oluşturacak.

ilk ticari mars gorevi 2024 yilinda gerceklesebilir 0 A4bP8nAq

Terran R ismi verilen roket ile gerçekleştirilmesi planlanan seyahat, Mars’a yapılacak birinci ticari misyon olabilir. Daha evvel gerçekleştirilen vazifelerin NASA üzere devlet kurumları tarafından yönetildiğini hatırlatmakta yarar var.

Analistler, Relativity Space isimli şirketin şimdi roketini test etmediğini ve 2024 yılında bu misyonu gerçekleştirmenin çok savlı bir açıklama olduğunu düşünüyor.

Elon Musk, geçtiğimiz yıllarda Mars’ta insanlık için bir gelecek inşa edilebileceğini söyledi. SpaceX’in de ticari Mars vazifesi için çalışmalarına devam ettiği biliniyor.

SpaceX’in mi yoksa Relativity Space ve Impulse Space tarafından başlanan projenin mi birinci ticari Mars vazifesi olacağı merak konusu. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde uzay araştırmaları için yapılan çalışmaların katlanarak artacağı varsayım ediliyor.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla