1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

İngiliz Hırsızların, Kripto Yatırımcılarının Cep Telefonlarını Hedeflediği Bildirildi

İngiliz Hırsızların, Kripto Yatırımcılarının Cep Telefonlarını Hedeflediği Bildirildi
+ - 0

The Guardian’ın yayımladığı habere nazaran, İngiltere’deki hırsızlar kullanıcıların dijital varlıklara erişmek için telefonları gaye alması nedeniyle Londra’da kripto hırsızlığının arttığını tez ediyor.

İngiliz polisi, dijital para yatırımcılarını amaç alan hırsızlar konusunda yatırımcıları uyardı. Polis, hırsızların telefonları çaldıktan sonra mağdurların binlerce euroluk dijital varlıklarının da çalındığını bildiriyor.

The Guardian, Londra polisi tarafından sağlanan bir dizi anonimleştirilmiş hata raporunu inceleyerek, hatalıların dijital varlıklara ulaşmak için cep telefonlarını gaye aldığını ortaya koydu.

Bir mağdur, soyguncuların Londra’daki Liverpool Street istasyonunun yakınında içinde bulunduğu Uber’i durdurarak telefonunu zorla aldığını bildirdi. Soyguncular, mağdurun Coinbase hesabından 5.000 eurodan fazla Ethereum çaldıktan sonra telefonu geri verdi.

Öteki bir olayda bir mağdurun saldırganlar tarafından duvara karşı tutularak, yüz doğrulaması ile akıllı telefonunun kilidini açmaya zorlanmasıyla ilgili. Soyguncular, mağdurun hesabından 6.000 euro’luk XRP aktardı.

Attack on the 50 Foot Blockchain’in müellifi David Gerard, kripto kullanıcılarının dijital varlıklarını nakit taşımakla birebir halde düşünmeleri ve kripto paralarını hesaplarında tutmaktan kaçınmaları konusunda uyardı. Gerard, The Guardian’a şunları söyledi:

“Soyulursam ve paramı banka havalesi yapmaya zorlarlarsa, banka paranın nereye gittiğini takip edebilir ve her türlü geri dönüş olabilir. Süreci bilakis çevirebilirsiniz. Kripto ile ilgili de kripto paralarımı cüzdanıma aktarırsam param bende kalır ve geri alamazlar.”

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla