1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

İngiltere ordusunun Twitter’ı hacklendi! NFT reklamı yapıldı

İngiltere ordusunun Twitter’ı hacklendi! NFT reklamı yapıldı
+ - 0

İngiltere ordusunun Twitter’ı hacklendi! NFT reklamı yapıldı

Birleşik Krallık ordusunun resmi sosyal medya hesaplarına siber saldırı düzenlendi. Ordunun Twitter ve YouTube hesaplarını ele geçiren hackerlar, NFT ve kripto para reklamı yaptı. Twitter ve YouTube hesaplarının ihlal edildiğini doğrulayan İngiltere siber gücü, araştırmaya başladıklarını belirtti.

İngiltere ordusu YouTube ve Twitter’da saldırıya uğradı

Birleşik Krallık ordusunun “@BritishArmy” kullanıcı adına sahip olan hesapları birer birer çalındı. Twitter ve YouTube profillerinin saldırıya uğradığını doğrulayan İngiltere, kısa süre içerisinde hesabı kurtarmak için yetkililer ile görüşmeye başladıklarını söyledi.

ingiltere ordusunun twitteri hacklendi nft reklami yapildi 0 W8CasOCQ

Hackerların kim olduğu şimdilik belirsiz olsa da, YouTube kanalının adı “Ark Invest” olarak değiştirildi. Elon Musk’ın konuşmalarını içeren sahte çekilişler düzenleyen hackerlar, canlı yayınlar üzerinden insanları dolandırmaya başladı. Haberin yazıldığı sırada “Ark Invest” isimli kanalda dört adet canlı yayının yapıldığını fark ettik.

“@BritishArmy” adındaki Twitter hesabından ise henüz bir paylaşım yapılmadı. Fakat TFG isimli bir NFT sanatçısının paylaşımı retweet edildi. Ordu hesabının profil fotoğrafı da kaldırılmış durumda.

Sosyal medya hesaplarına yapılan hack girişimiyle ilgili olarak Twitter ve YouTube ile görüştüklerini söyleyen İngiltere ordusu sözcüsü, hesapların ihlal edildiğinin farkında olduklarının altını çizdi. İngiliz ordusunun Twitter’daki takipçi sayısı 362 bin civarındayken, YouTube’ta ise 177 binden fazla abonesi bulunuyor.

Ordu’nun Twitter ve YouTube hesaplarının ihlal edildiğinin farkındayız ve bir soruşturma yürütülüyor. Bilgi güvenliğini son derece ciddiye alıyoruz ve sorunu çözüyoruz. Soruşturma tamamlanana kadar daha fazla yorum yapmak uygun olmaz.

ingiltere ordusunun twitteri hacklendi nft reklami yapildi 1 ZH88SLqI

Ordunun YouTube kanalının Ark Invest olarak değiştirilmesi özellikle dikkat çekti. Fakat Ark Invest’in bir yatırım şirketinin adı olduğunu belirtmek gerekiyor. Şirket sözcüsü saldırıyla ilgileri olmadığını belirtti.

Peki siz İngiltere ordusu hesaplarının hack girişimine uğraması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla