İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram, arayüzünde yine değişiklik yapacak!

Instagram, arayüzünde yine değişiklik yapacak!
+ - 0

Instagram, profil sekmesi için yeni arayüz test etmeye başladı. Toplumsal medya devi, geçtiğimiz günlerde reels gönderilerini tam ekran sunmaya başlayarak kıssalar sekmesini kaldırma yoluna gitmişti. Firma, yeni arayüzünün daha içerik odaklı ve sade olduğunu düşündüğünü açıkladı. Toplumsal medya platformu artık de profil sekmesinde reels ve gönderi paylaşımları için yeni bir görünüm üzerinde çalışıyor. Pekala, Instagram’ın yeni arayüzü nasıl olacak? Habere daima birlikte göz atalım.

Instagram, profil için gönderiler menüsünü değiştiriyor!

Toplumsal medya devi Instagram, profil sekmesinden erişilen ve gönderilerin birbirinden ayrıldığı sekmenin arayüzünü değiştiriyor. Platform, tüm gönderiler için açılıp kapanan bir sekme sunacak. Şimdi test etabında olan yeni sekmede; gönderi, reels, görüntü ve etiketlenmiş paylaşımlar yer alacak.

Instagram profil sekmesi için yeni tasarlanan arayüzü, toplumsal medya platformları için sızıntı haberi yapan Alessandro Paluzzi ortaya çıkardı. Kimi toplumsal medya kullanıcıları, yeni arayüzün sade ve kullanışlı olduğunu düşünüyor.

Yeni Instagram profil arayüzünde, varsayılan kısmın ise hangi paylaşım tipi olacağı şimdi bilinmiyor. Şimdilik test basamağında olan yeniliğin kısa müddet içinde kararlı sürüme gelmesi beklenenler ortasında.

Toplumsal medya platformu birebir vakitte ek olarak reels için reaksiyon görüntüleri oluşturmaya müsaade verecek bir özelliği de test ediyor. Lakin bu işlev hakkında rastgele bir ayrıntı mevcut değil. Yeni bilgilerin ortaya çıkması halinde husus hakkında bilgilendirmede bulunacağız.

instagram arayuzunde yine degisiklik yapacak 0 wMA3MZYb

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram’ın şimdilik test etabında olan yeni arayüzünü nasıl buldunuz? Fikirlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla