İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram, DM’den kredi kartı ile alışveriş dönemini başlatıyor!

Instagram, DM’den kredi kartı ile alışveriş dönemini başlatıyor!
+ - 0

Instagram, DM’den kredi kartı ile alışveriş periyodunu başlatıyor!

Sosyal medya platformları uzun bir müddet evvel alışveriş yapmak isteyen bireylerin odak noktası haline geldi. Bilhassa Meta çatısı altında bulunan şirketler, bu iş için ayrıyeten uğraş gösteriyor. Buralarda kendi sayfalarını açarak satış yapan on binlerce mağaza mevcut. Bu nedenle Instagram, DM üzerinden alışveriş yapabilmek için yeni özellikler getiriyor.

Instagram, DM üzerinden alışveriş yapanların sipariş verip takip etmesine müsaade verecek!

Bugün Instagram tarafından DM üzerinden alışveriş konusunda yeni bir açıklama yapıldı. Buna nazaran artık platform üzerindeki sayfalarda sergilenen eserleri, iletileşme kısmından ayrıntılı bilgisini alarak kredi kartı üzerinden sipariş vermek mümkün olacak.

instagram dmden kredi karti ile alisveris donemini baslatiyor 0 pvtV1M8i

Halihazırda birçok işletme esasen DM üzerinden müşterileriyle irtibata geçiyor. Ancak müşteri eseri satın almak istediği vakit satıcı ya kendi sitesine yönlendiriyor ya da satış yaptığı Hepsiburada ve Trendyol gibisi platformlar için bir link veriyordu.

Yeni gelecek güncellemenin akabinde üstteki görselden de görebileceğiniz üzere uygulama kredi kartı ile direkt olarak sipariş verebilmenize imkan sağlayacak. Alışılmış burada ödeme kabul eden sayfalar sırf işletme hesabı oluşturmuş ve platform tarafından onaylanan satıcılardan oluşacak.

Tabii yapılan satışlar platform içerisinde, yani DM üzerinden gerçekleşince iade, değişim ve kargo takibi üzere hizmetler de yeniden buradan sağlanacak. Misal bir biçimde tüm müşteri hizmetleri adımları yeniden DM üzerinden yürütülecek.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla