1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram, hassas içerik filtrelerini güncelliyor!

Instagram, hassas içerik filtrelerini güncelliyor!
0

Instagram, hassas içerik filtrelerini güncelliyor!

Birkaç ay evvel Instagram, hassas içerik filtrelerinde değişiklikler yaparak mevcut etiketleri “Daha Fazla”, “Standart” ve “Daha Az” olarak değiştirdi. Bu değişiklik ile birlikte kullanıcılar filtreleri daha düzgün anlayarak kendilerine en uygun seçeneği tercih edebiliyorlar.

Instagram gençlerin güvenliği için yeni tedbirler alıyor

Varsayılan olarak Instagram hesaplarının hassas içerik filtresi “Standart” olarak geliyor. Fakat yapılan yeniliklerle birlikte artık 16 yaşın altındaki kullanıcılar için bu durum değişecek. Toplumsal medya uygulaması, 16 yaşın altındaki yeni kullanıcılar için hassasiyet filtresini otomatik olarak en kısıtlayıcı olan “Daha Az” olarak ayarlanacağını duyurdu.

Bu ayar Keşfet kısmının yanı sıra Arama, Reels, Önerilen hesaplar, Akış Teklifleri ve Instagram’ın sunduğu tüm hizmetlerde geçerli olacak. Yapılan değişiklik ile birlikte, gençlerin potansiyel olarak hassas içeriklerle yahut bu çeşit içerikleri yayınlayan hesaplarla müsabakasının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Instagram hassas icerik 2
instagram hassas icerik filtrelerini guncelliyor 1 Mi2uczeJ

Instagram yeni kullanıcılar için bu türlü bir karar alırken, toplumsal medya uygulamasını hâli hazırda kullanan gençlerden kapalılık ve güvenlik ayarlarını güncellemelerini isteyece. Tanınan uygulama, gençlerden “içeriklerini kimlerin yine paylaşabileceğini, kimlerin onlarla bağlantı kurabileceğini, hangi içerikleri görebileceklerini ve Instagram’da geçirdikleri vakti nasıl yönetebileceklerini denetim etme” üzere ayarları da gözden geçirmelerini isteyecek.

Instagram, son devirde gençlerin güvenliğine odaklanan özellikler ekliyor. Şirket, Haziran ayının başında uygulama için Amber Alerts’i tanıttı. Bu hizmet sayesinde, tehlikede olan bir gencin detayları makul kullanıcılara bir ihtar gönderi olarak ulaşıyor.

instagram hassas icerik filtrelerini guncelliyor 2

Şirket ayrıyeten ABD’de yaş doğrulama uygulamasını da başlatmış durumda. Bundan bu türlü platforma kaydolan gençlerin yaşlarını doğrulamaları gerekecek. Toplumsal medyanın bilhassa gençler için tehlike oluşturduğu bu periyotta Instagram’ın bu teşebbüsleri epeyce kıymetli.

Siz de karşılaşabileceğiniz içeriklerin ayarını değiştirmek istiyorsanız; Instagram profilinizden Ayarlar menüsüne girip, akabinde da Hesap kısmına ulaşabilirsiniz. Açılan pencerede ‘Hassas İçerik Kontrolü’ kısmından ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Peki siz Instagram’daki hassas içerik denetimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla