1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram, hassas içerik için bir özellik daha getiriyor


0

Hassas içerikler toplumsal medyadaki en hoş şeyler olmasa da bazen bizi caydırdığı kesin. Instagram’da rahatsız edici içeriğin birçok engelleniyor olsa da psikolojide fazla tesir bırakmayacağı düşünülen içerikler, kullanıcı onayına sunuluyor. Kimi beşerler uygunsuz içeriklere erişmekte rahat davranırken kimileri Instagram’da asla bunları görmek istemiyor. Bunu fark eden Instagram, hassas içerik için bir özellik getirdi.

Instagram, hassas içerik için bir ayar sayfası getirdi

Instagram’da sizi rahatsız edebilecek bir içerik algılanırsa manzara bulanık hale getiriliyor ve siz onay vermeden gösterilmiyor. Bu türlü bir tedbir olsa da rahatsız edici içeriklerden uzak durmak isteyenlere yönelik bir ayar yoktu. Bugün dağıtılmaya başlanan Instagram güncellemesi ile ayarlara ‘Hassas içerik kontrolü’ isminde bir sayfa eklendi.

Bu sayfadan ne kadar hassas içerik görmek istediğinizi ayarlayabiliyorsunuz. Seçenekler; daha çok, standart ve daha az olarak değişiyor. Burada seçim yaptıktan sonra Keşfet’te, Hikayeler’de, Akış’ta ve Reels’te göreceğiniz hassas içerik ölçüsü değişiyor.

instagram hassas icerik icin bir ozellik daha getiriyor 0
Instagram hassas içerik denetimi

Şayet rahatsız edici içeriklerden kaçınmak istemiyorsanız daha çok yahut standart ayarını seçebilirsiniz. Elbette burada tercih yaparken ruh sıhhatinizin ne istikamette etkilenebileceğini düşünmeyi ihmal etmeyin. Bilhassa de çocuklar tarafından kullanılan hesaplarda bu ayar her vakit ‘Daha az’ olmalı.

Instagram bu ayar sayfasını 18 yaşın altındaki kullanıcılar için kapatsa da sistemi manipüle edip farklı bir doğum tarihi girmek hiç güç değil. Bu yüzden çocukların toplumsal medya ile bağının sıkıca gözetilmesi, en değerli tedbir oluyor.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla