İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram, kullanıcıları isyan ettiren tasarımdan vazgeçti

Instagram, kullanıcıları isyan ettiren tasarımdan vazgeçti
+ - 0

Instagram, kullanıcıları isyan ettiren dizayndan vazgeçti

Geçtiğimiz hafta TikTok gibisi içerikleri tam sayfa olarak göstermeye başlayan Instagram, kullanıcılarının büyüt reaksiyonuyla karşı karşıya kaldı. Twitter’dan Instagram’ı eleştiren ve hatta imza kampanyası başlatan kullanıcılar, nihayet Instagram’ın dikkatini çekti. Instagram, TikTok usulü tasarımdan vazgeçtiğini açıkladı

Instagram, TikTok biçimi tasarımı geri aldı

Popüler toplumsal medya platformlarının birbirinden özellik kopyasına artık alıştık. Lakin Instagram’ın son atağı, tüm dizaynın TikTok gibisi olmasına yol açtı. Uygulama arayüzü, videoların ve fotoğrafların tam sayfa olarak gösterilecek halde değiştirildi. Ayrıyeten kullanıcılar ana sayfada takip etmedikleri bireyleri de görüyordu.

instagram kullanicilari isyan ettiren tasarimdan vazgecti 0 iuR9iJ67

Bu değişikliğe itiraz eden ve TikTok üslubu bir uygulama arayüzü istemediklerini söyleyen kullanıcı sayısı ise çığ üzere büyüdü. Instagram Şefi Adam Mosseri ise tam ekran gönderilerin ve takip edilmeyen bireylerin ana sayfada görünmesinin geri çekildiğini doğruladı.

Instagram’ın tasarım değişikliğini “risk almak” olarak pahalandıran Adam Mosseri, yeni bir fikir yahut yineleme yakaladıklarında bununla geri döneceklerini lisana getirdi. Ayrıyeten daha evvel Kylie Jenner ve Kim Kardashian gibi isimler Instagram’ın TikTok benzemesinden şikayet etmişti.

Mosseri açıklamasında, “Risk aldığımız için memnunum. Ortada bir başarısız olmazsak, gereğince büyük yahut gereğince gözü pek düşünmüyoruz. Lakin mutlaka büyük bir adım geri atmamız ve tekrar bir ortaya gelmemiz gerekiyor” dedi.

instagram kullanicilari isyan ettiren tasarimdan vazgecti 1 ZC18MyF6

Verdiği röportajda Instagram Şefi, kullanıcıların ana sayfada takip etmedikleri bir hesap gördüklerinde “sevinmeleri” gerektiğini söyledi. Lakin bu özelliğin şimdilik askıya alındığını hatırlatalım.

Peki, siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla