İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?

Instagram taslaklar nerede? Taslak görme ve silme

Instagram taslaklar nerede? Taslak görme ve silme
+ - 0

Instagram taslaklar nerede? Taslak görme ve silme

Instagram, 2 milyarın üzerindeki kullanıcısıyla en tanınan toplumsal medya platformlarının başında geliyor ve birçok kullanışlı fonksiyonu bünyesinde barındırıyor. Fakat kimileri gözden kaçabiliyor. Bunlardan birisi de taslak olarak kaydedilen gönderiler. Pekala Instagram taslaklar nerede? Taslak görme ve silme süreci nasıl yapılır? sorularını cevapladık!

Instagram taslaklar nerede?

Instagram, kullanıcılara taslak olarak kaydedilen gönderileri yönetme imkanı sunuyor. Birkaç adımda taslakları yeni gönderilerde olduğu üzere paylaşma, görme ve silme üzere süreçler gerçekleştirilebiliyor.

Adım 1: Instagram uygulamasını açın.

Adım 2: Sağ üst köşede yer alan ”+” simgesine dokunun.

instagram taslaklar nerede taslak gorme ve silme 0 9lJvVGRP

Adım 3: , Açılan sekmede karşınıza Gönderi, Kıssa ve Reels paylaşmanın yanı sıra Canlı Yayın başlat seçenekleri çıkacaktır.

Adım 4: Gönderi taslaklarınızı görebilmek için Gönderi paylaş seçeneğine tıklayın.

instagram taslaklar nerede taslak gorme ve silme 1 BEXdz6Eg

Adım 5: Daha evvelce kaydetmiş olduğunuz bir taslak varsa, paylaşım ekranında Taslaklar sekmesi altında sizlere gösterilecektir.

instagram taslaklar nerede taslak gorme ve silme 2 OGGZTeKd

Adım 6: Burada dilerseniz, kaydetmiş olduğunuz taslağı yine paylaşabilirsiniz. Birebir vakitte sağ üst köşede yer alan Yönet seçeneğine tıklayarak bunları silmeniz de mümkün.

instagram taslaklar nerede taslak gorme ve silme 3

Kullanıcıların Reels ve Öykü taslaklarını da yönetmesi mümkün. Öykü taslakları için ana sayfada sol üst köşedeki öykü paylaşma seçeneğine tıklayın. Gönderi paylaşmada olduğu üzere evvelce kaydedilmiş bir taslağınız varsa Taslaklar sekmesi altında sizlere sunulacaktır. Dilerseniz yine paylaşabilir ya da sağ üst köşeden Seç seçeneğine tıklayarak silebilirsiniz.

instagram taslaklar nerede taslak gorme ve silme 4 fbd2X8vX

Reels taslakları için ise profilinize girerek Reels sekmesine girin. Burada daha evvelden kaydedilmiş Reels görüntülerini görebilirsiniz. Birebir halde yine paylaşabilir yahut dilerseniz sağ üst köşedeki Seç sözüne tıklayarak kalıcı olarak silebilirsiniz.

instagram taslaklar nerede taslak gorme ve silme 5

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla