1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram yeni yerler keşfetmenize yardımcı olacak

Instagram yeni yerler keşfetmenize yardımcı olacak
+ - 0

Instagram yeni yerler keşfetmenize yardımcı olacak

Popüler toplumsal medya platformu Instagram, kullanıcılara daha tesirli bir tecrübe sunmak için hazırlıklara devam ediyor. Son olarak şirket, insanların etraflarındaki popüler konumları keşfetmelerini sağlayan yeni bir özellik duyurdu. Böylelikle kullanıcılar, etraflarında yer alan tanınan pozisyonları rahatlıkla görebilecek.

Instagram, tanınan pozisyonları kullanıcılara gösterecek

Meta CEO’su Mark Zuckerberg bugün şirketin Instagram’da yeni aranabilir bir harita tecrübesi sunduğunu duyurdu. CEO, duyuruyla ilgili bir Instagram öyküsünde “Bugün IG’de aranabilir yeni bir harita sunuyoruz. Artık yakınınızdaki tanınan lokal işletmeleri keşfedebilir ve kategoriye nazaran filtreleyebilirsiniz.” kelamlarını kullandı.

Bu harita tecrübesi, kullanıcıların etraflarındaki tanınan etiketli pozisyonları keşfetmelerini sağlar. Pozisyon sonuçları ortasında restoranlar, kafeler ve güzellik salonları dahil olmak üzere pek çok kategori yer alıyor.

Yeni özellikten evvel Instagram harita deneyimi yalnızca gönderileri içeriyordu. Yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar haritaya arayabilir, filtreme seçeneğine ulaşabilir ve yakındaki yerlere bakmak için haritayı hareket ettirebilir. Şirket, yeni haritanın artık Instagram’da mevcut biçimde olduğunu söylüyor.

Yeni Instagram harita özelliği ayrıyeten lokal küçük işletmelerin keşfedilebilme oranını da artıracağı manasına geliyor. Böylece akışınızdaki ya da Hikayeler‘deki gönderilerde yer alan pozisyon etiketlerine dokunarak yeni bir yer keşfetmeniz mümkün.

instagram yeni yerler kesfetmenize yardimci olacak 0 pUS1fd1n

Aynı vakitte Keşfet sayfasında bir kentin, mahallenin ya da yerin ismini arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Instagram, ‘#sanfrancisco‘ üzere mahallî hashtag’ler için bir Hashtag aramasını olduğunu da belirtiyor. Yeni bilhassa, merak ettiğiniz bir pozisyon için de arama yapmanız mümkün. Böylelikle kullanıcılar, bir pozisyon buldukları takdirde onu kaydedebilecek ve ilerleyen vakitlerde tekrar ziyaret edebilecek. Ek olarak kullanıcılar, bu yerleri direkt mesajlarla arkadaşlarıyla da paylaşacak.

Peki, Instagram harita özelliğiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla