1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram’dan TikTok’a bir darbe daha!

Instagram’dan TikTok’a bir darbe daha!
0

Instagram’ın tanınan TikTok uygulamasına karşı çıkardığı Reels özelliği gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Bilhassa genç toplumsal medya kullanıcılarını kendisine çekmek isteyen uygulama, bu manada TikTok’un belirli başlı özelliklerini Reels’te sunuyor. Reels’i daha da geliştirmek isteyen Instagram, yapılan son güncelleme ile birlikte yeni özellikler ekledi.

Instagram Reels yeni özelliklere kavuşuyor

Gelen güncelleme ile Instagram Reels, izleyicilerle daha fazla etkileşim kurulması ve kullanıcının kendisini daha düzgün söz etmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Bu doğrultuda Reels’e yeni araçlar ve ses tabirleri üzere yeni özellikler eklenmiş durumda.

Görüntü müddetlerinin kısa olması ile eleştirilen Instagram, öncelikle bu mevzu üzerine odaklanarak azamî görüntü müddetini 90 saniyeye çıkardı. Böylece Instagram Reels’te çok daha uzun görüntüler paylaşılabilecek. Fakat TikTok‘un son güncelleme ile birlikte 10 dakikaya kadar olan görüntüleri desteklemeye başladığını hatırlatmakta yarar var. Instagram’ın buna yanıtını ise merakla bekliyoruz.

instagramdan tiktoka bir darbe daha 0

Instagram ayrıyeten bundan bu türlü kendi sesinizi direkt Reels’e aktarma imkanı da sunacak. Gelen yeni özellik ile birlikte 5 saniye üzerindeki görüntülere kendi çektiğiniz görüntülerden ses aktarabileceksiniz. Ayrıyeten, paylaştığınız ses, başka kullanıcılar tarafından da kullanılabilecek.

Reels bunların yanı sıra daha farklı görüntüler oluşturmak ismine yeni ses efektlerini de bünyesine ekledi. Bu ses efektleri ortasında havalı korna, cırcır böceği, davul ve çok daha fazla seçenek yer alıyor. Instagram ayrıyeten Öyküler kısmında sunulan anket, test ve emoji sözleri özelliklerini de Reels’te de sunmaya başlıyor.

Instagram Reels yeni sunulan özellikler ile birlikte TikTok ile yarışında öne geçme niyetinde. Pekala siz Instagram Reels ve TikTok rekabeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla