İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Donanım

Intel, 700 milyon dolarlık data merkezi yatırımını duyurdu

Intel, 700 milyon dolarlık data merkezi yatırımını duyurdu
+ - 0
intel 700 milyon dolarlik data merkezi yatirimini duyurdu 0 VaFvjr7f

Dev yonga üreticisi Intel, sürdürülebilir bilgi merkezi teknolojileri konusunda 700 milyon dolarlık yeni yatırımını duyurdu. Hillsboro, Oregon’daki Jones Farm yerleşkesinde 200.000 metrekarelik dev bir araştırma laboratuvarı kurmayı planlayan şirket, bilgi merkezleri için ısıyı yine yakalama ve tekrar kullanma, daldırmalı soğutma ve su kullanım aktifliği üzere  çözümler üzerinde çalışmalar yürütecek.

2023 yılında hazır olacak

Bildirilenlere nazaran Xeon ve Optane üzere Intel data merkezi tahlillerinin ve Agilex FPGA, Xe mimarisi eserlerinin test edilmesini sağlayacak yeni tesis, şirketin iş ortakları ve müşterileri tarafından ziyaret edilebilecek. Bununla birlikte Intel, müşterilere şirket eserlerini kendi operasyonlarına uygun olup olmadığını kıymetlendirme ve çalışırken görme fırsatı sunacak.

Intel Alder Lake HX işlemciler tanıtıldı

1 hf. evvel eklendi

Intel
Intel

Ayrıca endüstrinin birinci açık fikri mülkiyet (açık IP) daldırma sıvı soğutma tahlilini ve referans tasarımını tanıtan Intel, daldırma sıvı soğutma tahlillerinin dünya çapında dağıtımını kolaylaştırmayı ve hızlandırmayı hedefliyor. Yeni tesisin inşaatının 2022 yılı içerisinde başlaması ve 2023’ün sonlarında tamamlanması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Intel, 700 milyon dolarlık yeni yatırımını duyurdu

Kaynak: Forumdonanımhaber

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla