1. Ana Sayfa
  2. Haber

Intel, Arc A380 Özelliklerini Sessizce Güncelledi

Intel, Arc A380 Özelliklerini Sessizce Güncelledi
0

Intel, Arc A380 Özelliklerini Sessizce Güncelledi

Yakın tarihte Intel’in ilk harici ekran kartı olan Arc A380 modeline tüm detaylarıyla bakmıştık. Sonrasında çift fana sahip özel soğutmalı bir model tanıtıldı ve bellek hızı 16 Gbps değil, 15.5 Gbps olarak listeleniyordu. Bu kafa karışıklığına neden olmuştu, ancak Intel sonrasında GPU’sunun teknik özelliklerini sessiz sedasız güncelledi.

Görünüşe göre Intel, Arc A380 ekran kartının bilgilerini ilk olarak ’16 Gbps’ hızla yanlış olarak listeledi. Aslında büyük bir fark yok. Bant genişliği böylelikle 192 GB/sn’den 186 GB/sn’ye düşüyor. Diğer teknik özelliklerde ise herhangi bir hata bulunmuyor.

intel arc a380 ozelliklerini sessizce guncelledi 0 ttU64wTO

Şirket ayrıca Arc A380 ekran kartı için HDMI 2.1 desteği hakkında başka bir bilgi daha verdi. Arc A380 aslında temelde HDMI 2.1 desteği sunuyor. Şirketin üretim ortakları, kendi isteğine göre bağlantı kısmında özelleştirme yapabilecek. GUNNIR Photon Arc A380 modelinin yalnızca HDMI 2.0 ile uyumlu olmasının sebebi ise tamamen üreticiden kaynaklanıyor.

Xe-HPG mimarisine dayanan harici ekran kartı şu an yalnızca Çin pazarında mevcut. Intel sunumlarında doğrudan Radeon RX 6400 ile kıyaslamalar yaptı ve yakında test sonuçlarını görmeye başlayacağız.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla