1. Ana Sayfa
  2. Haber

Intel Arc GPU’lar, PBO’dan Yoksun Halde Düşük Sonuçlar Veriyor

Intel Arc GPU’lar, PBO’dan Yoksun Halde Düşük Sonuçlar Veriyor
0

Intel Arc GPU’lar, PBO’dan Yoksun Halde Düşük Sonuçlar Veriyor

Resmi Çin lansmanıyla birlikte son haftalarda Arc A380 ile ilgili birçok bilgi edindik. Kartın sentetik testleri fena değildi lakin oyunlarda hayal kırıklığı yarattı. Intel’in yeni beta sürücüsüyle yapılan kıyaslama testleri ise her şeyin daha iyi anlaşılmasını sağlıyor.

Detaylarından bahsettiğimiz bu sürücü, Arc A550M ve A770M desteğinin yanı sıra “Gelişmiş Performans Optimizasyonları (Advanced Performance Optimizations-APO)” isimli yeni bir özeliğe sahip. Özetle şirket, 3DMark gibi sentetik testlerde Arc GPU performansını artıran, uygulamaya özel optimizasyonlar getirdi.

intel arc gpular pbodan yoksun halde dusuk sonuclar veriyor 0 IbXFGDUD

Intel’in APO özelliği şimdilik yalnızca TimeSpy ve Port Royal testlerini etkiliyor. Önceki sürücü ile Arc A380, TimeSpy grafik testinde 5241 puan almıştı. APO devre dışı haldeyken, yeni sürücüyle yapıldığında test yapıldığında ise 4449 puan elde edebiliyor. Yani %15’lik bir düşüş söz konusu.

Port Royal ışın izleme testinde (APO devre dışı) ise puanlar yaklaşık olarak %4 daha düşük. Bu optimizasyonlar ışın izleme testi için çok büyük bir fark yaratmıyor, ancak optimize edilmiş ve optimize edilmemiş TimeSpy testlerindeki fark önemli.

intel arc gpular pbodan yoksun halde dusuk sonuclar veriyor 1 UXUIyLl4

Arc Alchemist kartlar, ilk 3DMark testlerinde gerekenden çok daha iyi performans göstermişti. Oyunlarda ise sonuçlar çok farklıydı. Advanced Performance Optimizations özelliği devre dışı bırakıldığında görünüşe göre daha saydam sonuçlar elde ediliyor.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla