1. Ana Sayfa
  2. Haber

Intel’in Yaklaşan Amiral Gemisi Sahnede: Arc A770

Intel’in Yaklaşan Amiral Gemisi Sahnede: Arc A770
+ - 0

Intel’in Yaklaşan Amiral Gemisi Sahnede: Arc A770

Yakın zamanda Arc A750 ekran kartının oyun performansına ilişkin bilgiler paylaşan Intel, görünüşe bakılırsa Arc ekran kartları konusunda vites artırıyor. Şirket çalışanları Tom Petersen ve Ryan Shrout, yeni masaüstü Arc Alchemist modellerini tanıtmak için popüler YouTuber’ları ziyaret etmeye başladı. Arc A750 Limited Edition‘a daha önce bakmıştık, şimdi sıra A770 olarak bilinen amiral gemisine geldi.

intelin yaklasan amiral gemisi sahnede arc a770 0 nlnFrCzq
Intel Arc A770 Limited Edition

LinusTechTips yayını sırasında Intel üretimi Arc A770 “Limited Edition” ekran kartı açık bir şekilde izleyicilere gösterildi. “Sınırlı Üretim” olarak etiketlenen kartların ince RGB aydınlatmaya sahip özel bir soğutma çözümüne sahip olduğunu belirtiliyor. Kartın Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda kullanıldığı söyleniyor olsa da hiçbir video yayınlanmadı. Ayrıca yaklaşan amiral gemisine ait hiçbir sentetik test sonucu paylaşılmadı.

intelin yaklasan amiral gemisi sahnede arc a770 1 jjMOI1OW

Petersen’e göre A770’in iyi bir hız aşırtma potansiyeli var. Çift fanlı ekran kartı, dört ekran konnektörü (3x DP, 1x HDMI) ve çift güç konektörü (6 pin ve 8 pin) taşıyan A750 Limited Edition ile aynı tasarıma sahip.

intelin yaklasan amiral gemisi sahnede arc a770 2
Intel Arc A770 Limited Edition – Görüntü Portları

Intel maalesef yeni GPU’su hakkında hiçbir teknik detay sağlamadı. Ancak sızıntılardan bildiğimiz üzere, Arc A770’de tam 32 Xe-Core ile birlikte eksiksiz ACM-G10 GPU’dan güç alacak. Ayrıca 16 GB GDDR6 belleğe sahip olduğunu biliyoruz.

kaynak : Technopat.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla