1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

iPhone 14 cep yakacak! İşte son söylentiler

iPhone 14 cep yakacak! İşte son söylentiler
0

iPhone 14 cep yakacak! İşte son söylentiler

Apple’ın beklenen amiral gemisi telefonu iPhone 14 serisi için artık son viraja giriliyor. Model ile ilgili birçok sızıntı haber elde edilse de birçok soru işareti mevcut durumda. Elbette bu soru işaretlerinin başında fiyat konusu yer alıyor.

iPhone 14’te 100 dolarlık bir fiyat artışı bekleniyor

Önemli sızıntı kaynakları, daha evvel serinin fiyatlandırmasıyla ilgili çeşitli bilgiler aktarsa da dengeli bir sonuca varılamadı. Geçtiğimiz günlerde global cep telefonu pazarındaki sakinlik ve talep düşüşü nedeniyle eserlerin selefiyle tıpkı fiyatta piyasaya çıkacağı söylenmişti.

Apple kimi iPhone 12’leri geri çağırıyor: 1 yıl daha!

WedBush Securities analisti olan Dan Ives, zamsız iPhone 14 söylentilerinin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Kaynak, Apple’ın yeni amiral gemisinde 100 dolarlık bir fiyat artışına gideceğini belirtti. En ünlü kaynaklardan analist Ming-Chi Kuo da misal bir fiyat arttırmasından kelam etmişti. Şayet söylentiler gerçek çıkarsa standart model 800 dolardan, Pro Max modeli ise 1200 dolardan satışa çıkacak.

iphone 14 cep yakacak iste son soylentiler 0 Yp7qlrad

Apple’ın yeni 48 megapiksellik geniş açılı kamerasının Pro modellerine özel olması beklenirken, standart ‌‌iPhone 14‌‌ modellerinde iPhone 13 serisi üzere 12 megapiksellik geniş açılı bir kamera bulunacağı argüman ediliyor. iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerinde 1.90 µm olarak ölçülen piksel boyutlarının yeni kamera ile birlikte 1.22 µm’ye düşmesi bekleniyor.

iphone 14 cep yakacak iste son soylentiler 1 GN46bbNT

Öte yandan iPhone 14, 14 Plus modellerinin A15 Bionic yongasından, üst seviye özelliklere sahip modelleri iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max ise A16 Bionic işlemcisinden güç alacak. Gelen bilgilere nazaran şirket, serinin yeni ailesindeki iPhone 14 ve 14 Plus’ta 6 GB RAM ile birlikte yine LPDDR4X standardını kullanacak. Ancak iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max’te ise LPDDR5’e yükseltilecek.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla