1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

iPhone 14 kamera tasarımı görüntülendi: Seri hakkında bilinen detaylar!

iPhone 14 kamera tasarımı görüntülendi: Seri hakkında bilinen detaylar!
0

iPhone 14 kamera tasarımı görüntülendi: Seri hakkında bilinen detaylar!

Akıllı telefon dünyasının en büyük teknoloji şirketleri ortasında gösterilen Apple, merakla beklenen amiral gemisi İphone 14 için elini hızlandırıyor. Seri, kimi özellikleriyle selefine nazaran farklılıklar gösterecek. Son viraja girilen serinin kimi ayrıntıları ortaya çıkmaya devam ediyor.

iPhone 14 Max, tasarım olarak selefinden pek de farklı olmayacak

Akıllı telefon dünyasının en büyük oyuncularından iPhone serisi, birçok kişi tarafından bölümün en düzgünü olarak görülüyor. Öte yandan değerli bir kesim de Apple’ı birebir modellere küçük dokunuşlar yapıp çok değişikliklere uğratmadan piyasaya sürdüğü için eleştiriyor.

Apple ile ilgili yanlışsız bilgilerle isminden kelam ettiren Mark Gurman, Eylül ayında tanıtılacak iPhone 14 serisindeki iPhone 14 Max’in mevcut modellerden pek bir farkı olmayacağını söyledi. Fakat Pro modellerinde farklılıklar daha da fazla olacak. Modeller, 48 MP kamera ve yeni kuşak çip üzere birkaç dikkate paha yükseltmeye sahip olacak. Apple, 48 MP kameraya ahenk sağlamak isminde kamera çıkıntılarını görseldeki üzere yükseltecek.

iphone 14 kamera tasarimi goruntulendi seri hakkinda bilinen detaylar 0 sf99tDVa

iPhone 14 Pro‌ modellerinde sunulan 48 MP’lik kamera sisteminin ve 8K görüntü kaydına müsaade vermesi, ‌iPhone 13 Pro‌’nun 12MP kamera ve 4K görüntü kayıt özelliklerine nazaran kıymetli bir gelişme olarak gösterilebilir. ‌iPhone 14 Pro‌ ile kaydedilen yüksek çözünürlüklü 8K görüntülerin da Apple’ın uzun müddettir konuşulan AR/VR gözlüklerinde kullanılmaya da uygun olduğu söyleniyor.

iphone 14 kamera tasarimi goruntulendi seri hakkinda bilinen detaylar 1 v7svaTqP

Bunun yanı sıra iPhone 14‌, ‌iPhone 14‌ Max, ‌iPhone 14 Pro‌ ve ‌iPhone 14 Pro‌ Max dahil olmak üzere dördü yeni akıllı telefonların otomatik odaklamaya sahip gelişmiş bir ön kamera ile birlikte geleceği de güçlü argümanlar ortasında. Yeni ön kamera ƒ/1.9 diyafram açıklığıyla da tekrar selefine nazaran kıymetli bir yeniliğe mesken sahipliği yapacak.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla