1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

iPhone 14 kamerası hakkında tüm bildiklerimiz!

iPhone 14 kamerası hakkında tüm bildiklerimiz!
0

iPhone 14 kamerası hakkında tüm bildiklerimiz!

Apple, yeni iPhone modelini çok yakında tanıtacak. iPhone 14 modeli büyük bir merakla beklenirken yeni akıllı telefonun özellikleri hakkında da birçok tez ortaya atılıyor. Bu savların bir kısmı da kamera tarafında. Biz de Apple’ın iPhone 14 modellerinin kamera teknolojisi hakkında bildiklerimizi bir ortaya getirdik.

iPhone 14 Pro değerli kamera yenilikleri ile geliyor

iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerinin birkaç kıymetli yenilik ile birlikte geleceği çokça konuşuluyor. Apple’ın yeni 48 megapiksellik geniş açılı kamerasının Pro modellerine özel olması beklenirken, standart ‌‌iPhone 14‌‌ modellerinde iPhone 13 serisi üzere 12 megapiksellik geniş açılı bir kamera bulunacağı sav ediliyor.

48 megapiksellik geniş açılı kamerayı iPhone 14 Pro modellerinde en çok beklenen özellik olarak gösterebiliriz. Gelen bilgilere nazaran artan megapiksel ile birlikte iPhone 14 Pro modellerinde fotoğraf kalitesi değerli oranda yükselecek. iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerinde 1.90 µm olarak ölçülen piksel boyutlarının yeni kamera ile birlikte 1.22 µm’ye düşmesi bekleniyor.

iphone 14 kamerasi hakkinda tum bildiklerimiz 0 uvr7c74N

iPhone 14 Pro‌ modellerinde sunulan 48 MP’lik kamera sisteminin ve 8K görüntü kaydına müsaade vermesi, ‌iPhone 13 Pro‌’nun 12MP kamera ve 4K görüntü kayıt özelliklerine nazaran kıymetli bir gelişme olarak gösterilebilir. ‌iPhone 14 Pro‌ ile kaydedilen yüksek çözünürlüklü 8K görüntülerin da Apple’ın uzun müddettir konuşulan AR/VR gözlüklerinde kullanılmaya da uygun olduğu söyleniyor.

Bunun yanı sıra iPhone 14‌, ‌iPhone 14‌ Max, ‌iPhone 14 Pro‌ ve ‌iPhone 14 Pro‌ Max dahil olmak üzere dördü yeni akıllı telefonların otomatik odaklamaya sahip gelişmiş bir ön kamera ile birlikte geleceği de güçlü argümanlar ortasında. Yeni ön kamera ƒ/1.9 diyafram açıklığıyla da yeniden selefine nazaran değerli bir yeniliğe konut sahipliği yapacak.

iphone 14 kamerasi hakkinda tum bildiklerimiz 1 2GesN3qI

Daha geniş diyafram açıklığının ‌iPhone 14‌ modellerine lensten daha fazla ışık geçmesi imkan sağlayarak daha gelişmiş manzara kalitesi sunacaktır. Karşılaştırmak gerekirse, tüm iPhone 13 modellerinde ise ƒ/2.2 diyafram açıklığna sahip bir ön kamera bulunuyor.

Genel olarak, iPhone 14 Pro‌’nun daha ince detaylara sahip daha büyük, daha yüksek çözünürlüklü manzaralar sunacağını söyleyebiliriz. Pekala siz iPhone 14 modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla