1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Japon aracı kurum devi Nomura, Bitcoin OTC hizmeti sunmaya başladı

Japon aracı kurum devi Nomura, Bitcoin OTC hizmeti sunmaya başladı
0

Investing.com – Japonya’nın aracı kurum devi Nomura Holdings, Asya’daki müşterilerine tezgah üstü Bitcoin türev ürünleri sunmaya başladığını duyurdu.

Kripto para endüstrisine giriş yapan en son kurum olan Japonya’nın en büyük aracı kurumu, kurumsal müşterilere yönelik Bitcoin takas ticareti sunmasının yanında ABD doları cinsinden opsiyon ticaretine de aracılık edecek. Kripto para piyasalarında bu hafta yaşanan kaosa rağmen Japonya finans kuruluşu, Bitcoin OTC ticaretini başlatarak uzun vadede piyasaya olan güvenini yansıttı.

Nomura’da Asia ex-Japan Forex Yapılandırma Başkanı görevini yürüten Tim Albers, konuyla ilgili yaptığı açıklamada son zamanlardaki düşüşe ve artan volatiliteye değinerek ortalık sakinleştiğinde değerlemelerin kurumsal müşteriler için daha ilgi çekici hale geleceğini söyledi. Albers, Bitcoin OTC hizmetlerinin başlamasıyla kripto sektörüne yönelik küresel pazarlara açılım için ilk adımı attıklarını ifade etti.

Bloomberg haberine göre Nomura, bu hafta Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için piyasa yapıcısı olan Cumberland ile CMR Group platformunda ilk kripto varlık ticaretini gerçekleştirdi.

Nomura, kripto para piyasalarına adım atan son finansal kuruluş oldu

Nomura, yönetimi altındaki 2 trilyon doların üzerinde varlıkla dünyanın en büyük finans kuruluşlarından biri. Asya’da güçlü bir konumu olan şirket, küresel pazarların da önemli bir oyuncusu olarak görülüyor. 

Nomura, kripto para piyasalarında boy göstermeden önce Blockchain ve dijital varlık araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde de bulundu. Geçen sene Ekim ayında Japonya’da ve diğer ülkelerde Blockchain ile ilgili transfer hizmetleri sunan Crypto Garage’ın hisselerini edinen şirket, geçen sene de Ledger ve CoinShares ile dijital varlık saklama kuruluşu Komainu’yu kurdu. Kripto saklama şirketinin kuruluş aşamasında 25 milyon dolarlık sermaye toplandı. 

Nomura ekibi, mevcut kargaşa ortamına rağmen sektörün önümüzdeki dönemlerde daha da olgunlaşması ve düzenli hale gelmesine yönelik beklentilerinden dolayı kripto para birimlerine dayalı ürün ve hizmetler sunma kararı aldıklarını bildirdi. 

Yazar: Günay Caymaz

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla