1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Kapalı kutu ilk iPhone rekor fiyata satıldı!

Kapalı kutu ilk iPhone rekor fiyata satıldı!
0

Kapalı kutu birinci iPhone rekor fiyata satıldı!

Apple ve açık artırma sözleri yan yana geldiğinde birinci akıllara gelen, Apple’ın birinci ürettiği bilgisayarlar oluyor. Şirketin birinci eseri olan ve yalnızca 200 adet üretilen Apple-1 isimli bilgisayar, kısa müddet evvel yaklaşık 700 bin dolar karşılığında satılmıştı. Bu kere kutusu açılmayan birinci iPhone ve birinci iPod açık artırma ile satıldı.

Apple-1’in fiyatını 700 bin dolara yakın bir düzeye çıkaran eşsiz ayrıntı, Apple’ın kurucu ortağı Stephen Wozniak tarafından elle lehimlenen bir devre kartına sahip olmasıydı. 2007 yılında piyasaya sürülen birinci iPhone’un kapalı kutu hali için 35 bin 414 dolar ödendi.

Kapalı kutu iPhone ve iPod açık artırmada satıldı

2001 yılında piyasaya çıkan birinci iPod ise bu açık artırmada tekrar iPhone RR Auction tarafından 25 bin dolar karşılığında satıldı.

kapali kutu ilk iphone rekor fiyata satildi 0 Tr8Hpfqv

İlk iPhone’un tanıtılması ve satışa sunulması, teknoloji tarihinde dönüm noktası oldu. Apple’ın akabinde başka telefon üreticileri de süratli bir biçimde dokunmatik ekrana sahip telefonlarını piyasaya sürdü ve böylelikle fizikî klavyeli telefonlara veda edildi.

3.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan birinci iPhone, 412 MHz suratında çalışan ARM 11 işlemciden güç alıyor. 2 Megapiksel art kameraya sahip olan telefonun ön tarafında kamera yer almıyor.

– Kapalı kutu iPhone için bu fiyatı verir misiniz? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla