1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Kardashian kardeşlerin isyanına Instagram’dan yanıt!

Kardashian kardeşlerin isyanına Instagram’dan yanıt!
0

Kardashian kardeşlerin isyanına Instagram’dan yanıt!

Popüler toplumsal medya platformu Instagram, gün geçtikçe bünyesine kattığı özelliklerle TikTok‘a rakip olmaya başladı. Yeni özellikleriyle de rakibine daha fazla benzeyen platform, bu sebeple birçok kullanıcının yansısına neden oldu. Bunun üzerine Instagram lideri Adam Mosseri reaksiyonlara karşılık verdi.

Mosseri: Instagram daha fazla görüntüye dönüşecek

Instagram lideri Adam Mosseri, bugün şirketin platformundaki değişikliklerle ilgili yansıyı ele alan bir görüntü yayınladı. Meta’ya ilişkin olan Facebook ve Instagram, TikTok’un muvaffakiyetini taklit etmeye yönelik büyük değişiklikler duyurdu. Bununla ilgili Kim Kardashian ve Kylie Jenner üzere isimler platforma “TikTok olmaya çalışmayı bırak” formunda seslendi.

Bu yansılar üzerine Adam Mosseri bir açıklama yaptı. “Fotoğrafları desteklemeye devam edeceğiz. Bu mirasımızın bir kesimi. Dürüst olmam gerekirse, Instagram’ın giderek daha fazla görüntüye dönüşeceğine inanıyorum.”

Aynı vakitte Instagram lideri, bu durumun kullanıcı eğilimlerini de yansıttığını söyledi. Platformun rastgele bir değişiklik yapmaması durumunda dahi daha fazla görüntü içeriğinin ortaya çıkacağı açıkladı. “Fotoğrafları desteklemeye devam ederken bu değişime eğilmek zorunda kalacağız.”

Mosseri, kullanıcıların yayınlarında önerilen gönderilerin yükselişini de savundu. İçerik oluşturucuların takipçilerini büyütmeleri için ‘en tesirli ve önemli’ yollar olduklarını tez etti. Ayrıyeten kullanıcıların ilgilenmemeleriyle birlikte tüm teklifleri bir ay boyunca duraklatacaklarını de belirtti.

kardashian kardeslerin isyanina instagramdan yanit 0 zAdXYSwy

Instagram’ın bu adımları, TikTok’a benzemek için yaptığı birinci değişikler değil. Birkaç yıl evvel TikTok görüntü formatına benzeyen ‘Reels‘ özelliğini yayına almasıyla birlikte bu benzerlik daha da bariz hale geldi. Birebir vakitte Mosseri, direkt bahsetmese dahi TikTok’u bir tehdit olarak görüyor.

Peki, siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Instagram, TikTok’u rakip olarak görüyor mu? Adam Mosseri, söylediklerinde haklı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla