1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Kenyalı Finansör, Kriptonun Afrika’yı Geliştireceğine İnanıyor

Kenyalı Finansör, Kriptonun Afrika’yı Geliştireceğine İnanıyor
+ - 0

James Mwangi, kripto paraların Afrika’nın gelişimini hızlandıracak bir faktör olabileceğine inanıyor.

Kenya’nın en büyük bankacılık holdingi Equity Group Holdings’in CEO’su James Mwangi’ye nazaran, Afrika kıtası dijital varlık sanayisine kapılarını açtığı takdirde, teknolojik ve ekonomik olarak değerli ölçüde gelişebilir. Bunun için mahallî kuruluşların, düzenleyicilerle işbirliği yaparak, kriptonun yararları konusunda ikna edebileceğini söyledi.

Bloomberg’e konuşan Mwangi, Afrika’nın dünyanın geri kalanına ayak uydurması için dördüncü sanayi ihtilaline yetişmesi gerektiğini savundu.

“Afrika, dördüncü endüstriyel teknolojilerdeki sıçramalardan büyük ölçüde faydalanacak. Kripto para da bunlardan bir tanesi. Kripto para, taşınabilir para cüzdanını da tamamlayabilir, fakat esasen düzenleyicilerle konuşmamız gerekiyor”

Finansör, taşınabilir ödeme süreçlerinin Kenya’da klâsik ödeme prosedürlerine kıyasla daha tanınan olduğunu lisana getirdi. Bu sebeple yeni teknolojilerin dahil edilmesi, Afrika’nın daha rekabetçi bir yapıya dönmesinde yardımcı olabilir.

“Teknolojinin, bilhassa bilgi ve yapay zeka kullanımının, sıçramanın değerli temellerinden olacağını düşünüyoruz”

Afrikalı sakinlerin değerli bir kısmı, dijital varlıkların kullanımını hızlandıran finansal hizmetlere temel erişimden mahrumdur. Geçtiğimiz sene yapılan ankette, kripto sahiplerinin %69’unun ailelerine daha güzel bir hayat sunmak için kripto bölümüne dahil olduğunu ortaya çıkardı.

Kaynak : coincolik

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla